Українська література - статті та реферати

Степан Васильченко(1879-1932)

Всі публікації щодо:
Васильченко Степан

Степан Васильович Васильченко (справжнє прізвище Панасенко) народився 8 січня 1879 р. у містечку Ічня на Чернігівщині у сім'ї ремісника-шевця.

У 15 років вступив до Коростишівської вчительської семінарії, яку закінчив через два роки. Потім вчителював на Київщині та Полтавщині.

У 1904 р. С. Васильченко навчався в Глухівському учительському інституті.

За виступ проти місцевої влади письменника переслідували. Під час революції 1905 р. він переїхав на Донбас, де брав участь у робітничих демонстраціях, був заарештований. У 1908 р., після виходу з Бахмутської тюрми, знову повернувся в рідні місця. Воював на фронті під час Першої світової війни.

Писати С. Васильченко почав у 90-х роках XIX ст. Перша книжка оповідань «Ескізи» вийшла у 1911 р. Через чотири роки з'явилася друга - «Оповідання». Тематика творів письменника різноманітна і багатогранна. Основна їх проблематика - життя передреволюційного села, яке С. Васильченко добре знав. Тут і постаті селян, і сільська інтелігенція, і селянські діти.

С. Васильченко залишив по собі оповідання, повісті «Талант» (1924 р.), «Авіаційний гурток» (1925 р.), «Олив'яний перстень» (1927 р.), «В бур'янах»; драматичні твори.

Помер С. Васильченко 11 серпня 1932 р. у Києві.