Українська література - статті та реферати

Характеристика образу Енея за однойменною поемою І. Котляревського

Всі публікації щодо:
Котляревський Іван

1798-й рік - знаменна дата, що символізує народження нової української літератури. Поема Івана Котляревського «Енеїда» започаткувала нову добу українського письменства. У поемі відображена українська дійсність 18 століття з її населенням, побутом, звичаями, обрядами, традиціями, історією.

Головний герой поеми — Еней - троянський цар, а насправді — кошовий війська запорозького. Його образ створено в динаміці. Якщо на початку твору Еней очолює ватагу розбишак, «купається в бразі», «вміє бісики пускать», то згодом, після пережитих пригод і поневірянь, він стає справжнім лицарем, загартованим у випробуваннях і поєдинках, а далі — це вже зразковий державний діяч, вправний дипломат, «правдивий чоловік», що прагне припинити кровопролиття.

Ось такою характеристикою головного героя — Енея розпочинає Іван Котляревський свою поему:

Як бачимо, автор характеризує Енея емоційно-забарвленими епітетами й порівняннями з негативним змістом. Усе це змальовано з використанням мовно-стилістичних засобів бурлеску. В останніх частинах поеми, де змальовані сцени війни, Еней — дотепний, доброзичливий, гарний і проворний хлопець, який легко сходиться з людьми. Як ватажок троянців, Еней вимогливий і суворий, але добрий і справедливий, постійно дбає про своїх воїнів, тужить за загиблими.

Особливо привабливим постає Еней на полі бою як досвідчений полководець, який уміло організовує битву, а під час бою діє сміливо, демонструє особисту хоробрість, уміння володіти зброєю, воєнну майстерність.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.