Українська література - статті та реферати

Юрій Мушкетик (Нар. 1929 р.)

Всі публікації щодо:
Мушкетик Юрій

Юрій (Георгій) Михайлович Мушкетик народився 21 березня 1929 р. в селі Вертіївці на Чернігівщині в родині вчителя. Дитинство пройшло у селі, де хлопчик спостерігав за початками колгоспного життя, сприймав своїм серцем одвічні селянські цінності. Пережив роки війни, враження від яких лягли в основу дилогії - повістей «Вогні серед ночі» та «Чорний хліб».

1953 р. Ю. Мушкетик закінчує філологічний факультет Київського університету. У студентські роки цікавиться історією.

1954 р. виходить перша книжка Ю. Мушкетика - повість «Семен Палій», а 1956 р. з'являється роман «Гайдамаки». У творчості письменника захоплює історична тематика, що не була такою популярною у 50-х роках.

1964 р. - написаний роман «Крапля крові», роман сучасності, у якому на двобій стають дві неординарні людини. У наступному романі «Останній острів» (1969 р.) письменник продовжує розробляти проблему взаємодії і взаємообумовленості людини й суспільства.

1970-1974 р. - працює над історико-патріотичним романом «Яса».

У воєнному романі «Жорстоке милосердя» (1973 р.) та повісті «Старий у задумі» Ю. Мушкетик шукає шляхів 'розгортання часового простору художнього твору за допомогою занурення в час минулий.

До теми особистості письменник знов повертається у повісті «Біль», написаній у 1978 р.

Морально-етичні проблеми порушує він і у наступних творах: романах «Позиція» (1979 р.) та «Вернися в дім свій» (1981 р.). Продовжують цю низку твори «Віхола» (1983 р.), «Рубіж» (1984 р.), повісті «Обвал» (1985 р.) та «Літній лебідь на зимовому березі» (1989 р.).

Займається Ю. Мушкетик і культурницькою діяльністю. Зокрема, діяльністю товариства української мови ім. Тараса Шевченка.

Сучасна проблематика відображена у романі «На брата брат» (1995 р.).

Закоханий в історію, Ю. Мушкетик водночас залишається письменником актуальної сучасної тематики, намагається розібратися в проблемах сьогодення, розплутати клубки людських взаємин, вирішити проблему співвідношення особистості і суспільства. Знання ж історії і заглиблення в неї допомагає якнайкраще зрозуміти головні проблеми сьогодення.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.