Українська література - статті та реферати

Ліна Костенко (Нар. 1930 р.)

Всі публікації щодо:
Костенко Ліна

Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 р. в містечку Ржищеві на Київщині. Навчалася у школі. У кінці 40-х рр. вступила до Київського педагогічного інституту, але скоро розчарувалася у системі навчання цього закладу. З 1953 р. вона вчиться у Літературному інституті ім. Горького в Москві. Закінчила інститут 1956 р.

Перша збірка поетеси вийшла 1957 р., називалася вона «Проміння землі», за нею з'явилися збірка «Вітрила» (1958 р.) та збірка «Мандрівники серця» (1961 р.).

А далі Л. Костенко не могла видати жодну зі своїх поетичних збірок, зникли її вірші й зі сторінок періодичних видань. Але саме в цей час була написана легендарна «Маруся Чурай», поема «Берестечко». Після довгих років «поетичного карантину» у 1977 р. виходить збірка «Над берегами вічної ріки», а в 1980 р. - збірка «Неповторність» . Ліна Костенко повернулася до читача.

1987 р. з'являється збірка «Сад нетанучих скульптур».

Творчість Ліни Костенко - приклад шляхетного служіння поезії. Вона не женеться за зовнішньою складністю, яка інколи, на жаль, прикриває бідність думок. Простота і щирість почуття - ось визначальні риси кожного її вірша. Вірш не можна наповнити неправдою, вдаваним переживанням, душа, як говорив російський поет, «повинна працювати».

Мені не треба слави ані грошей, ані щоб сильний світу похвалив...

У віршах Ліни Костенко багато трагічного, але це не безвольне страждання, це духовне очищення і самовдосконалення.

Поезія Ліни Костенко масштабна, строката у зображенні мінливості і багатобарвності життя народу. Її володіння словом, уміння відчувати поетичний час та простір, змішуючи іноді ці поняття за тільки їй відомими законами, просто вражаючі. Кожен вірш - наче окремий музичний твір, у якому жоден звук не порушує гармонії.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.