Українська література - статті та реферати

Іван Драч (Нар. 1936 р.)

Всі публікації щодо:
Драч Іван

Іван Драч народився 17 жовтня 1936 р. в с. Теліжинці Тетіївського району на Київщині.

Закінчив у Тетієві середню школу й одразу почав викладати російську мову та літературу в семирічці сусіднього села Дзвенячого. Потім працював інструктором райкому комсомолу, служив в армії. Пізніше вступив на філологічний факультет Київського

університету, але навчання не закінчив, бо показав себе надто вільнодумним. Перший вірш поета з'являється у періодиці ще в 1951 р.

Кинувши навчання, І. Драч працює в «Літературній Україні», куди йому допоміг улаштуватися Павло Загребельний.

1962 р. виходить збірка «Соняшник» - перша збірка поета. 1965 рік - видання другої збірки «Протуберанці серця». За три десятиліття він видав їх чимало, працював над перекладами, сценаріями (під час роботи на кіностудії ім. О. Довженка), літературно-критичними статтями. У середині 80-х років І. Драча було обрано до правління Київської організації Спілки письменників України, потім головою правління.

Іван Драч - поет-новатор, поет пошуку нового шляху вираження і побудови поетичного світу. Кожне його слово сповнене прихованої багатозначності, поет часто вдається до інакомовлення, глибокого поліфонізму контексту. Тут і замилування простими речами, і зображення через них якихось найсвятіших цінностей.