Українська література - статті та реферати

Олександр Підсуха (1918-1990)

Всі публікації щодо:
Підсуха Олександр

Олександр Миколайович Підсуха народився 16 жовтня 1918 р. на Київщині в с. Ніжиловичі Макарівського району в родині сільського коваля. Батько рано помер, тому дітей виховувала переважно мати. Не раз згадає про неї поет, виливши любов до найріднішої людини у віршованому романі «Поліська трилогія» (1962 р.) та в поемі «Материн заповіт» (1962 р.).

У 1939 р. О. Підсуха закінчив факультет англійської мови Харківського педагогічного інституту іноземних мов і працював викладачем Донецького індустріального інституту. В цей час і був надрукований його перший вірш «Етюд».

Коли почалася війна, колишній викладач іде на фронт простим солдатом (спочатку сапером і автоматником), а потім стає кореспондентом дивізійної газети. Поетичної творчості О. Підсуха в цей час не залишає.

Після війни поет працює викладачем англійської мови у Київському педагогічному інституті, потім стає відповідальним редактором журналу «Дніпро», заступником голови правління Спілки письменників України, головою правління Товариства культурних зв'язків з українцями за кордоном.

Виходять збірки поезій О. Підсухи: «Солдати миру» (1948 р.), «Я хочу миру» (1949 р.), у 50 - 60 рр. з'являються друком українською і в перекладі російською мовою більше десяти його поетичних збірок.

Відомий О. Підсуха й своїми п'єсами «Кому кують зозулі» (1971 р.), «Недоспівана пісня» (1973 р.), «Переступи межу» (1987 р.).

Помер поет у 1990 р.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.