Українська література - статті та реферати

Антична образність поезії М.Зерова

Всі публікації щодо:
Зеров Микола

Ідейна спрямованість поеми «Слово про рідну матір» М.Рильського.
У роки Другої світової війни на перше місце в художній свідомості Максима Рильського вийшла пекуча тривога за долю України та її народу. На початку війни поет написав ліро-епічну поему «Слово про рідну матір» - гімн, проспіваний на честь рідної Батьківщини. Поет з великою синівською любов'ю відтворив у поемі образ матері-України - її героїчну історію, невмирущу культуру, чарівну природу. Землею Тараса Шевченка назвав Максим Тадейович Україну. З далекої Уфи слав поет благословення рідній землі і її першоджерелам, пророкуючи ії щасливе майбуття.
Поезія «Слово про рідну матір» відображає події високого громад. звучання і написана у патетичному ораторському ключі.
Всіма помислами своїми поет линув до рідної України, яка знемагала у нерівній боротьбі, але не падала на коліна перед окупантом. В уяві постають чарівні картини природи України, з її зеленими океанами степів, гаїв та дібров, синню чистих озер і тихоплинних річок. Прекрасною була наша земля навіть тоді, коли її поливав «дрібними росами-сльозами» великий Кобзар.
Крім Шевченка, Україну «окрилили» й прославили у віках також інші її видатні сини та дочки. Україна — це філософ і поет, мандрівний учитель народу Григорій Сковорода. Україна — це «молоток Каменяра і струни Лисенка живії, і слави золота зоря круг Заньковецької Марії!».
Поет гордий з того, що на історичних роздоріжжях Україна не самотня, що силу і певність черпає вона з цілющого джерела, ім’я якому — дружба народів. Це поняття спільності передано гарним поетичним образом («гроно світле сестер»).
Глибокий патріотичний зміст «Слова...» втілений у досконалу художню форму. Як і більшість творів Рильського, ця поема захоплює нас красою думки і почуття. Поет живописує словом, беручи зі своєї мистецької палітри найтонші барви та відтінки. Завдяки його умінню це майстерно робити, ніби живу бачимо Вітчизну-матір, її великих синів та дочок, чуємо її слово-пісню.
Україна-мати постала з хоралу М. Рильського як рідний край великого словянського народу, як земля зі своєю героїчною історією. При читанні першої частини Слова про рідну матір перед нами постає минуле України, її історія. Перед нашим зором пропливають образи, побудовані на переспіві Слова о полку Ігоревім.Поетичні образи полину й диму — символи рідного краю.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.