Українська література - статті та реферати

Тема праці і творчості у збірці М.Рильського «Троянди й виноград»

Всі публікації щодо:
Рильський Максим

Збірка «ТРОЯНДИ І ВИНОГРАД»(1957) була однією з тих поетичних книжок, які відкривали новий період у розвитку всієї української літератури. Вся вона осяяла світлом, що характеризувало лірику «Синьої далечіні», кращі твори Рильського неокласицистичного стану і його творчості. Через символічні образи троянд і винограду глибоко й поетично розкрито радість повнокровного буття людини, мудро показано, в чому полягає смисл, глибина її щастя. Збірка «Троянди і виноград»
сприймається як натхненна пісня про красу мистецтва і природи, про творчу працю. Праця не з примусу, а за покликом серця приносить моральне задоволення і щастя в житті, робить його цілеспрямованим:
Хліб пахне працею. У ньому праця не тільки хлібороба, а й шахтаря, металурга, конструктора, хіміка, машинобудівника. А на столі він пахне сонцем, щедрістю, полем. Праця — основа людського життя. Без неї немає людини. людина повинна знати мету праці, для чого вона працює, бо безплідна праця нічого не приносить, вона повинна бути творчою. Праця повинна бути красивою. А красивою вона є тоді, коли є улюбленою, коли є потрібною, коли приносить задоволення - так сказав М. Т. Рильський. Отож, і наш запашний, духмяний хліб — троянди й виноград, красиве і корисне, бо вкладена в нього хліборобська праця і творчість.