Українська література - статті та реферати

Творчість І. Драча: поетика, мотиви, образність

Всі публікації щодо:
Драч Іван

19 збірок поезій: перша- «Соняшник» (1962), остання - Храм сонця» (1988).

Балади та етюди - улюблені жанри лірики поета. Форма етюду - невеличкого за обсягом, оригінального вірша - надає можливості поетові виразити свої сконцентровані думки і тим самим спонукати читача до широких філософських узагальнень.)

Основні мотиви його лірики - це патріотизм, любов до Батьківщини, віра у всемогутність науки й техніки, розкриття проблем протиборства світлого і темного начал, космосу і хаосу в бутті людини.

У творчості митця однією з основних є екологічна тема («Самотня ластівка», «Чорнобильська Мадонна»).) В його ліриці багато символіки, яка допомагає йому показати своє і космічне бачення тієї чи іншої проблеми. Так, наприклад, калина - це і образ України, це і дерево-оберіг, що рятує світ від зла, це і дерево роду, тобто маленької батьківщини кожної людини. Або соняшник - це образ-символ сонця, всього світлого і радісного в житті людини.) У І. Драча багато творів про мужніх лицарів совісті, братерства, милосердя, людської праці: «Балада про Батька», «Балада про вузлики», «Балада роду», «Бабусенція». З них окреслюється образ народу не як безликої маси, а як море людських характерів і доль, кожна з яких неповторна. «Художнику - немає скутих норм. Він - норма сам, він сам в своєму стилі». (Ці слова І. Драча - свідчення осмислення його поетичного світобачення, в них - оригінальність його лірики. Поет сам вирішує, як і коли донести до читача думки про болюче. Поезія І. Драча - це погляди митця на завдання художньої літератури, це розкриття його громадянської позиції.)