Українська література - статті та реферати

Викриття лицемірства духовенства в оповіданнях А.Тесленка («Любов до ближнього», «У схимника»)

Всі публікації щодо:
Тесленко Архип

З ображено служителів офіційного православія, чужих інтересам українського населення.

Оповідання «Радощі», «Школяр», «У схимника», «Любов до ближнього», «Наука» складають другий цикл творів Архипа Тесленка. У невеличкому творі «Школяр» помітне місце займають автобіографічні мотиви. Головний герой оповідання Миколка прагне вивчитися і стати схожим на вчителя, але злиденне життя батьків не дає здійснитися мрії. З надзвичайною емоційною силою змальовує автор трагедію маленької людини.

В оповіданні «Любов до ближнього» два основні герої — парубок і оповідач. Образ парубка уособлює в собі трагічну долю молодої людини в тогочасному суспільстві. Доля оповідача теж трагічна — ті ж поневіряння по «страннях», те ж холодне, голодне життя. Відрізняється оповідач від парубка лише тим, що він не плекає ніяких надій на церковників і іронічно оцінює світ. Художні засоби письменника в оповіданні «Любов до ближнього» прості, близькі до народнопоетичних і разом з тим надзвичайно виразні і своєрідні.

Письменник-демократ А. Тесленко у своїх творах глибоко дослідив життя найбідніших верств населення України, порушив ціле коло проблем: безправне життя сільських наймитів, безробіття, невдоволення народу своїм становищем, сумна доля талановитих людей з народу, гідність простої людини, засудження прислужництва, низькопоклонства. Він став виразником настроїв і прагнень простого українського народу, правдиво змалювавши його нужденне існування. Архип Тесленко був яскравим представником критичного реалізму в українській літературі початку XX ст.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.