Українська література 11 клас. Рівень стандарту, академічний рівень. Плани-конспекти - В. В. Паращич 2011
Контрольна робота № 1. «Вступ. Творчість П. Тичини, М. Зерова, М. Рильського, Є. Плужника». Тестування
Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали
Плужник Євген
Рильський Максим
Тичина Павло
Тема. Контрольна робота* № 1. «Вступ. Творчість П. Тичини, М. Зерова, М. Рильського, Є. Плужника». Тестування
Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю й корекції; розвивати зв'язне мовлення, пам'ять, уміння аналізувати ліричні твори, висловлювати власні думки й обґрунтовувати їх цитатами з тексту; виховувати кращі людські якості.
Очікувані результати: учні знають вивчений навчальний матеріал, уміють аналізувати поетичні твори, висловлювати в письмовій формі свої думки та почуття, що виникли при читанні творів, пов'язувати їх із власним життєвим досвідом.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
* Тут і далі вчитель може використати видання: В. В. Паращич. Українська література. 11 клас. Рівень стандарту, академічний рівень: Комплексний зошит для контролю знань. — Х. : Вид-во «Ранок», 2011.
Хід уроку
І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ.
ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ й МЕТИ УРОКУ
ІІ. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
✵ Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
✵ Виконання учнями контрольної роботи.
— Варіант І
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. Установіть відповідність між прізвищами авторів та їхніми творами.
1 П. Тичина |
А «Київ — традиція» |
2 М. Зеров |
Б «Молюсь і вірю…» |
3 М. Рильський |
В «Річний пісок.» |
4 Є. Плужник |
Г «Розстріляне безсмертя» |
Д «Одчиняйте двері.» |
X 1Д 2А 3Б 4В
2. Є. Плужнику не належить поезія:
А «Для вас, історики майбутні…»;
X Б «Запрошення»;
В «Вчись у природи творчого спокою…»;
Г «Річний пісок…».
3. В українській літературі 1920-1930-х років активізувалися проблеми:
А природи і людини, екології;
Б землі і волі, прав селянства;
X В митця і влади, свободи творчості;
Г сім’ї та шлюбу, кохання.
4. Продовжіть речення: Кларнетизм — це…
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
5. Зробіть короткий аналіз вивченої напам’ять поезії М. Зерова або М. Рильського.
6. Поясніть поняття «деструкції класичної форми» на прикладі поезії М. Семенка.
Високий рівень
(Правильна, змістовна, цікава відповідь — 4 бали.)
7. Виконайте одне із завдань.
А Висловіть судження про «вітаїстичність» української поезії 1920-х років.
Б Напишіть твір на тему «Зовнішній спокій, урівноваженість як ознака душевного стоїцизму, опірності несприятливим життєвим обставинам у творчості Є. Плужника».
Варіант ІІ
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. Установіть відповідність між прізвищами авторів та їхніми творами.
1 П. Тичина |
А «Київ — традиція» |
2 М. Семенко |
Б «Бажання» |
3 М. Рильський |
В «Солодкий світ!..» |
4 Є. Плужник |
Г «Ви знаєте, як липа шелестить…» |
Д «Вчись у природи творчого спокою…» |
X 1Г 2Б 3В 4Д
2. Вірш, що не належить П. Тичині, — це:
А «Арфами, арфами…»;
X Б «Місто»;
В «Одчиняйте двері…»;
Г «Пам’яті тридцяти».
3. Починаючи з 1930-х років, в українській літературі домінував літературний напрям:
А модернізм;
X Б соцреалізм;
В постмодернізм;
Г символізм.
4. Продовжіть речення: Експресіонізм — це…
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
5. Зробіть короткий аналіз вивченої напам’ять поезії Є. Плужника.
6. Розкажіть про змістову новизну урбаністичної лірики М. Семенка.
Високий рівень
(Правильна, змістовна, цікава відповідь — 4 бали.)
7. Виконайте одне із завдань.
А Висловіть судження про майстерність, філософічність поетичного самовираження «неокласиків» М. Зерова, М. Рильського.
Б Напишіть твір на тему «Безсмертя «розстріляного відродження» української поезії 1920-1930-х років».
ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
✵ Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— Сьогодні на уроці найскладнішим для мене було…