Українська література 11 клас. Рівень стандарту, академічний рівень. Плани-конспекти - В. В. Паращич 2011
Контрольна робота № 3. «Творчість М. Куліша Б. -І. Антонича, О. Турянського, Є. Маланюка, І. Багряного». Тестування
Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали
Антонич Богдан-Ігор
Багряний Іван
Куліш Микола
Маланюк Євген
Турянський Осип
Тема.
Контрольна робота № 3. «Творчість М. Куліша Б. -І. Антонича, О. Турянського, Є. Маланюка, І. Багряного». Тестування
Мета: актуалізувати, систематизувати й закріпити знання учнів із вивчених тем; виявити рівень знань, умінь та навичок з метою контролю й корекції; розвивати пам'ять, навички аналізу літературних творів, зв'язне писемне мовлення, вміння висловлювати власні думки та доводити їх, посилаючись на текст; виховувати кращі людські якості, любов до літератури, естетичний смак.
Очікувані результати: учні знають вивчений матеріал, уміють аналізувати твори, характеризувати героїв, висловлювати в письмовій формі власні думки щодо прочитаного, доводити їх за допомогою цитат із творів, складати свої висловлювання.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
Хід уроку
I. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
ІІ. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
✵ Інструктаж щодо виконання тестів.
✵ Виконання учнями контрольної роботи.
— Варіант І
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. Вірш, що належить Б. -І. Антоничу, — це:
А «Під чужим небом»;
X Б «Вишні»;
В «Київ — традиція»;
Г «Пам’яті тридцяти».
2. У. Самчук, Т. Осьмачка, Д. Гуменна, Наталена Королева — це:
X А прозаїки української літератури за кордоном;
Б поети «Празької школи»;
В письменники «великої» України;
Г письменники західноукраїнських земель.
3. Хто з героїв не є персонажем роману І. Багряного «Тигролови»?
А Наталка;
Б Григорій;
X В Уля;
Г Медвин.
4. Доповніть речення.
Сатирична комедія — це…, наприклад….
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
5. Схарактеризуйте образ ліричного героя творів Є. Маланюка (чи образ України в його творах).
6. Напишіть тези (3-4 пункти) на тему «Розвиток літератури ХХ ст. на західноукраїнських землях (до 1939 р.)».
Високий рівень
(Правильна, змістовна, цікава відповідь — 4 бали.)
7. Виконайте одне із завдань.
А Напишіть твір на тему «Розвінчання національного нігілізму, духовної обмеженості у творі М. Куліша «Мина Мазайло», висловивши власне ставлення до проблеми.
Б Виходячи з логіки характерів, фактів біографії письменника, продовжіть історію Григорія Многогрішного та Наталки Сірківни з роману І. Багряного «Тигролови».
— Варіант ІІ
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. Вірш, що належить Є. Маланюку, — це:
А «Арфами, арфами…»;
Б «Солодкий світ!..»;
X В «Під чужим небом»;
Г «Для вас, історики майбутні.».
2. С. Гординський, Ю. Липа, О. Теліга, Ю. Клен, О. Лятуринська, Ю. Дараган, О. Ольжич — це:
А поети Західної України (до 1939 р.);
X Б поети «Празької школи»;
В представники еміграційної прози;
Г представники української історичної прози за кордоном.
3. Хто з героїв є персонажем роману І. Багряного «Тигролови»?
X А Многогрішний;
Б Сабо;
В Аренський (або Мазайло, Розсоха);
Г Пшилуський.
4. Доповніть речення.
Поема у прозі — це…, наприклад…
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
5. Схарактеризуйте образ ліричного героя поезій Б. -І. Антонича.
6. Складіть тези (3-4 пункти) на тему «Особливості поезії представників «Празької школи».
Високий рівень
(Правильна, змістовна, цікава відповідь — 4 бали.)
7. Виконайте одне із завдань.
А Напишіть твір на тему «Сатиричне викриття бездуховності обивателів, що зрікаються своєї мови, культури, родового коріння, у комедії М. Куліша «Мина Мазайло».
Б Виходячи з логіки подій та біографії письменника, допишіть історію, зображену в поемі в прозі «Поза межами болю» О. Ту- рянського, дайте власну оцінку проблемі.
ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
✵ Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— Найскладніше для мене сьогодні було.
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготувати повідомлення.