Українська література 11 клас. Рівень стандарту, академічний рівень. Плани-конспекти - В. В. Паращич 2011
Контрольна робота № 5. «Творчість В. Стуса, О. Гончара, Гр. Тютюнника, В. Шевчука». Тестування
Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали
Гончар Олесь
Стус Василь
Тютюнник Григір
Шевчук Валерій
Тема. Контрольна робота № 5. «Творчість В. Стуса О. Гончара, Гр. Тютюнника, В. Шевчука». Тестування
Мета: актуалізувати й узагальнити вивчене, виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю й корекції; розвивати пам'ять, зв'язне писемне мовлення, вміння висловлювати власні думки й обґрунтовувати їх, аналізувати художні твори; виховувати любов до літератури, повагу до митців, загальнолюдських цінностей.
Очікувані результати: учні знають навчальний матеріал, що вивчався, вміють аналізувати тематику та проблематику творів, характеризувати образи, розкривати у письмових висловлюваннях проблемні питання із залученням літературного матеріалу та власних спостережень.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
II. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
✵ Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
✵ Виконання учнями контрольної роботи.
— Варіант I
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. У якому вірші В. Стус закликає: «не спиняйся, йди. То — шлях правдивий. Ти — його предтеча»?
А «Господи, гніву пречистого…»;
Б «О земле втрачена, явися…»;
В «Мені зоря сіяла нині вранці…»;
X Г «Крізь сотні сумнівів я йду до тебе…».
2. Дім на горі з однойменного роману-балади В. Шевчука — це символ:
X А фортеці духовності;
Б сімейного щастя;
В недосяжної вершини;
Г основи світобудови.
3. У стильовій манері О. Гончара визначальними є риси:
А бароко;
X Б романтизму;
В символізму;
Г постмодернізму.
4. Продовжіть речення. Бароко — це …
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
5. Розкрийте образ «миті щастя» (на основі новели О. Гончара «За мить щастя»).
6. Як по-новітньому трактує тему «любовного трикутника» Гр. Тютюнник у новелі «Три зозулі з поклоном»?
Високий рівень
(Правильна, змістовна, цікава відповідь — 4 бали.)
7. Виконайте одне із завдань.
А Напишіть есе або зробіть ідейно-художній аналіз поезії В. Стуса «Мені зоря сіяла нині вранці…».
Б Напишіть твір-роздум на тему «Високий сенс почуття любові в житті людини» (за вивченими творами та власними спостереженнями).
Варіант II
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)
1. «Де я не стоятиму — вистою», — говорить ліричний герой поезії В. Стуса:
А «Мені зоря сіяла нині вранці…»;
X Б «Господи, гніву пречистого…»;
В «О земле втрачена, явися…»;
Г «Як добре те, що смерті не боюсь я…».
2. Танець героїв новели О. Гончара «Залізний острів» на розпеченій палубі покинутого крейсера несе в собі символіку:
А естетичних чарів мистецтва;
Б відчаю від самотності в сучасному світі;
X В відчуття того, що гуманістичні цінності під загрозою цивілізаційних процесів;
Г краси й сили кохання.
3. У стильовій манері В. Шевчука значною мірою відчуваються риси:
X А бароко;
Б романтизму;
В символізму;
Г постмодернізму.
4. Продовжіть речення. Притчевість — це …
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)
5. Розкрийте узагальнений образ любові в новелах Гр. Тютюнника.
6. Визначте провідну думку новели О. Гончара «Залізний острів» та засоби, за допомогою яких вона розкривається.
Високий рівень
(Правильна, змістовна, цікава відповідь — 4 бали.)
7. Виконайте одне із завдань.
А Напишіть есе або зробіть ідейно-художній аналіз поезії В. Стуса «Як добре те, що смерті не боюсь я…».
Б Напишіть твір-роздум на тему «Значення духовності для повноцінного розвитку й утвердження особистості» (за вивченими творами та власними спостереженнями).
ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
✵ Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— Сьогодні найскладнішим для мене було.
ІV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготувати повідомлення.