Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література 11 клас. Рівень стандарту, академічний рівень. Плани-конспекти - В. В. Паращич 2011
П. Загребельний. Роман «Диво». Образи Сивоока князя Ярослава Мудрого. Наскрізні проблеми твору, його художні особливості
Всі публікації щодо:
Загребельний Павло
Тема. П. Загребельний. Роман «Диво». Образи Сивоока князя Ярослава Мудрого. Наскрізні проблеми твору, його художні особливості
Мета: допомогти учням усвідомити проблеми твору та способи їх розкриття через конкретні образи; розвивати й удосконалювати навички аналізу літературного твору, вміння обґрунтовувати власну думку прикладами з художнього тексту; виховувати любов до літератури, інтерес до читання, повагу до митців і мистецтва, естетичний смак.
Очікувані результати: учні вміють визначати у творі проблематику, особливості сюжету й композиції, характеризувати образи, висловлювати свою позицію з актуальних питань, що порушуються в романі.
Обладнання: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього, фото краєвидів із храмом та його інтер'єром.
Тип уроку: формування вмінь та навичок.
Хід уроку
I. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
✵ Вступне слово вчителя.
Літературознавці до цього часу сперечаються, хто чи що стоїть у центрі художньо-історичної оповіді П. Загребельного — романі «Диво». Одні вважають, що це — сама Софія Київська, диво з див. «Але за цим дивом, — як відзначають інші дослідники, — у тісному зв’язку з ним, поступово виростає інше диво — диво людського духу. Дивовижна людина, яка зуміла створити цей храм, дивовижно сильні духом і ті, хто зберіг красу. Ось ця естафета людського духу і є тим композиційним центром, що забезпечує якість роману…» Літературознавець Юрій Бондаренко об’єднує ці думки й пропонує розглядати проблему під кутом зору історичності, як її розуміє сам письменник, включаючи поняття неісторичності, агресивної історичності, творчої історичності (пригадайте у Шевченка: «Той мудрує, той руйнує.»).
Про складну часово-просторову структуру, багатовимірні історичні явища, втілені в конкретні художні образи, ми й подискутуємо сьогодні на уроці.
II. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК
✵ Колективна робота над характеристикою героя. Евристична бесіда.
(Учні характеризують Сивоока — зодчого Софії Київської.)
— Хто першим спрямував Сивоока у світ мистецтва? (Дід Родим, який був для хлопчика батьком і матір’ю, наставником і духівником.)
— Яким чином дід Родим впливав на хлопця? (Виховував доброзичливе ставлення до природи — язичницького божества, вчив цінувати красу людських почуттів, розкривав перед ним таємницю гончарного ремесла.)
— Чи знадобився дідів талант при будівництві Софії? (Дідів досвід допоміг йому створити самобутній шедевр, а не копію храму в Константинополі.)
— Яку роль у житті Сивоока зіграла зустріч з Ярославом? (Зустріч допомогла відкрити глибину християнського світогляду, мудрість державної людини, здатність до самопожертви в ім’я нації, мистецтва.)
— Чи можна назвати його другим вчителем? (Безумовно, адже це він надихнув на створення Храму в Київській Русі та допоміг реалізувати задум.)
— Як у душі молодого чоловіка язичництво поєднувалося з християнством? (Язичництво пов’язувало його з дідом Родимом і його філософією, асоціювалося з прекрасною квіткою, яку можна було знайти в диких хащах, навіювало спогади про хвилини, проведені з Ягодою. Християнство ж мало для Сивоока два протилежних полюси: смерть діда і велич самопожертви Христа, загибель Лучука і глибина віри Ярослава та Іларіона, покаяння болгарських ченців і жорстокість візантійських (християнських) правителів.)
— Прийнявши християнство, чи зрікся Сивоок дідового вчення? (Релігійного — так, мистецького — ні.)
— Наскільки багатою на переживання була зустріч із Ягодою? (Почуття до жінки завжди надихали на створення шедеврів, найвідчайдушніші вчинки, допомагали самоутверджуватися. Розум Ягоди допоміг побачити Сивоокові в собі чоловіка.)
— Чи мала вона вплив на формування мистецьких смаків хлопця? (Враження від побаченого святилища не покидали його все життя, гармонія стосунків між мешканцями Радогості залишилася для Сивоока вічною таємницею.)
— Своєрідний відбиток у молодій душі залишило спілкування із ченцями. Яку частку вони внесли до скарбниці Сивоокової душі? (Мудрість попередників було зібрано в книгах, що їх молодий чоловік мав можливість перечитати.)
— Що найбільше знадобилося Сивоокові з побаченого в Агапіта? (Майстерність виконання, техніка і досвід.)
— Ким є Сивоок — своєрідним дзеркалом, у якому відбилися мудрість і знання, вміння і навички його попередників, чи самобутнім митцем?
— Які проблеми та ідеї втілює автор в образі Сивоока? (Проблему творчого першоджерела в людині, свободолюбства, людської гідності.)
✵ Робота над характеристикою героя.
1. Схарактеризуйте образ князя Ярослава Мудрого, порівняйте його з історичною постаттю. підтвердіть свої міркування прикладами з тексту.
2. визначте, яку основну ідею, проблему втілює автор в образі князя. Орієнтовна відповідь. Проблему влади і людини.
ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
✵ Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».
— Які наскрізні ідеї, проблеми проходять через увесь роман «Диво»?
Орієнтовна відповідь
— Людина перед вибором;
— Людина в процесі самопізнання та самоствердження;
— Людина-творець;
— Збереження історичної пам'яті;
— Моральна відповідальність;
— Добро і зло;
✵ Інтерактивна вправа «Передай естафету».
Зробіть відгук про героя «другого плану» з роману «диво», який найбільше вам запам'ятався.
✵ Проблемне запитання.
— Чим роман П. Загребельного «Диво» актуальний у наші дні? (Закликом берегти мистецько-історичні цінності, митців — творців прекрасного та доброго тощо.)
ІV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
✵ Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— Проблема в романі «Диво», яка мене найбільше зацікавила, — …
— Я вважаю, що історична проза в наш час…
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Написати твір за романом П. Загребельного «диво».
ОРІЄНТОВНІ ТЕМИ ТВОРУ ЗА РОМАНОМ П. ЗАГРЕБЕЛЬНОГО «ДИВО»
1) Національна та світова історія в художньому відображенні роману П. Загребельного «Диво»
2) Творча історичність як вияв величного
3) Проблема митця і його творчої свободи
4) Минуле і сьогодення крізь призму світобачення сучасних героїв роману П. Загребельного «Диво»
5) Мої враження від роману П. Загребельного «Диво» та думки з приводу прочитаного
6) Образ жінки в історичній романістиці П. Загребельного. Актуальність образу в наш час
7) Новаторство й сила історичної романистики П. Загребельного: соцреалістичний міф чи реальність
2. Продовжити підготовку до презентації проекту (див. урок № 65).