Розробки уроків - Навчання грамоти - Читання 1 клас - ІІ семестр - (за підручником М. С. Вашуленка)

КВІТАМИ БАРВИСТИМИ ЛУГ ЦВІТЕ. А. ГРИГОРУК „ЧАРІВНИЙ ЛІХТАРИК”. А. КАМІНЧУК „БАБУСИНІ КВІТИ” - ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД

Мета: вдосконалювати навички виразного читання; вчити учнів ставити питання до тексту; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Бубоніла діду баба: — „Ти не дмухай на кульбабу,

Бо з кульбаби полетять сто маленьких кульбабенят”.

2) Робота над чистомовкою.

Елик-елик-елик — он з’явився джмелик.

Атий-атий-атий — маленький, волохатий.

Іх-іх-іх — побудив усіх.

2. Читання текстів Л. Мовчун „Як чепурили їжачка”, В. Забави „Їжачок-лісовичок”

III. РОБОТА ЗА „ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 60-62)

1. Опрацювання вірша А. Григорука „Чарівний ліхтарик” (с. 60)

1) Метод „Передбачення” за заголовком.

— Прочитайте тільки заголовок вірша. Вдумайтеся у зміст: про що розповідатиме поет?

— А тепер уважно прочитайте вірш.

2) Читання вірша учнями мовчки.

— Чи підтвердилися ваші міркування? Про який чарівний ліхтарик розповідає у вірші поет?

3) Вибіркове читання.

— З чим порівнюється у вірші кульбабка?

— Хто назвав кульбабку сонечком? Знайдіть і прочитайте ці рядки.

— Прочитайте, як назвав кульбабку комарик? Чому згас чарівний ліхтарик?

4) Виразне читання вірша.

— Прочитайте вірш виразно. Передайте його настрій.

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання сторінки „Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 67)

1) Читання слів у стовпчиках.

— Швидко читайте, правильно вимовляйте!

квіти квіточка кульбаба

квітка квітонька кульбабка

квітник квітують кульбабенята

• Читання двоскладових, трискладових слів.

• Читання слів з наголосом на першому складі.

• Читання „ланцюжком”.

• Читання стовпчиків слів кілька разів, щоразу швидше і швидше.

• Читання слів-родичів.

2) Читання слів у „променевих” таблицях.

— Складіть слова за напрямком стрілок і потренуйтеся швидко їх читати.

3) Гра „Буква заблукала”.

— Прочитайте назви квітів. Для цього переставте букви. (Фіалка, кульбаба, конвалія, пролісок)

4) Гра „Лабіринт”.

— Розшифруйте назви квітів.

5) Гра „Слово в слові заховалось”.

— Поміркуйте, які імена людей „заховалися” у назвах квітів. (Іван, Василь, Рома)

3. Опрацювання сторінки „Читай і світ пізнавай” (с. 62)

1) Читання вірша А. Камінчука „Бабусині квіти”.

— Які квіти у бабусі Олі? Знайдіть їх на малюнку.

— Прочитайте, де ростуть троянди. А де ростуть чорнобривці?

2) Робота в парах.

— Які квіти ростуть у вашої бабусі? А які квіти любить ваша мама? Чи є у вас улюблена квітка? Розкажіть про неї.

— Розгляньте малюнки квітів і скажіть, чи правильно підписані малюнки.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які твори прочитали на уроці?

— Чого вони вас навчають?