Всі публікації щодо:
Трублаїні Микола

Уроки з літературного читання в 2 класі

ДРУЗІ ПІЗНАЮТЬСЯ В БІДІ. МИКОЛА ТРУБЛАЇНІ «ХВИЛЯ-НАПАСНИЦЯ»

Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Миколи Трублаїні; формувати навички свідомого виразного читання вголос та мовчки, мовленнєві вміння; розвивати зв'язне мовлення; образне мислення, виховувати любов до тварин.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою. Гра «Дощик».

Лис малий і більший лис

По гриби ходили в ліс.

Заздрить білка в лісі лису —

Лис лисички ніс із лісу.

Л. Куліш-Зіньків

2. Робота над чистомовкою

Ди-ди-ди — йшли качата до води,

Иця-иця-иця — а назустріч їм лисиця.

Ити-ити-ити — та качат не треба вчити:

Юсь-юсь-юсь — вони з розбігу у воду — плюсь!

Им-им-им — залишилась лисиця ні з чим.

3. Читайте мовчки, думайте, про кого читаєте!

Нявчить, гарчить, пищить, дзижчить, кує, цвірінчить, рохкає, кряче, тьохкає, виє, шипить, кукурікає, ґелґоче, кумкає, реве.

— Про кого прочитали?

— Читайте вголос — називайте кожного.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Обличчям до обличчя».

Учні повертаються одне до одного та переказують зміст тексту в парах.


IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми зустрінемося з нашими друзями Тико, Волоханом і Умком. Дізнаємося про їхні нові пригоди.


V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання оповідання учнями (с. 115-116)

— Чи сподобалося вам оповідання?

— Від чого Волохан удруге врятував Тико?

2. Словникова робота

Підіймалася заливала

узбережжя    прибій

повернувшись гавкання

випірнув    перемагаючи

Читання слів «буксиром». за вчителем.

— Прочитайте стовпчики слів на одному мовному диханні.

Фізкультхвилинка

Щоб ніколи не хворіти,

Треба вправи вам робити.

Із-за парт швиденько встали,

Спинки гарно розрівняли,

На носочки піднялись

І до сонця потяглись.

Руки разом опустили

І швидесенько присіли.

Потім встали, руки в боки,

Всі красиво робим кроки

Назад — вперед прогнулись добре.

Не будем мати ми хвороби.

3. Читання оповідання учнями «ланцюжком».

4. Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання

— Прочитайте речення, в якому йдеться про міцну дружбу Тико і Волохана?

— Яким став Волохан?

— Прочитайте опис прибою.

— Чому автор назвав хвилю напасницею?

— Що робили Умк і Тико на березі моря?

— Як Тико опинився у воді?

— Як Волохан рятував свого друга?

5. Гра «Земля — небо».

За командою «земля». — діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «небо». — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову «земля». — учні очима знаходять, де вони закінчили читати.

6. Гра «Розвідники».

Робота в групах

Знайти, скільки разів зустрічається в тексті:

1-ша група — слово Тико (8 разів)

2-га група — слово Умк (5 разів)

7. Гра «Голосування ногами».

Діти стають у дві шеренги: права шеренга — «я вважаю, що твердження правильне». ліва шеренга — «я вважаю, що твердження неправильне».

— Я читатиму речення, деколи навмисне замінивши слово чи вираз, а ви швидко шукайте його в тексті. Якщо речення правильне, то тупотить ногами права шеренга, неправильне — тупотить ногами ліва шеренга та називає правильну відповідь.

8. Робота за ілюстрацією

— Розгляньте малюнок. Кого ви на ньому бачите?

— Який епізод оповідання проілюстрував художник?


VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Закінчи речення».

✵ Сьогодні на уроці я вчився…

✵ Я дізнався…

✵ Найбільше мене вразило…


VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Читати виразно оповідання, стисло переказувати.







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.