Всі публікації щодо:
Нестайко Всеволод

Уроки з літературного читання в 2 класі

НЕЙМОВІРНІ ПРИГОДИ ЮНИХ ВИНАХІДНИКІВ. ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО «ЯК МИ ЛІТАЛИ В КОСМОС». - урок 2

Мета: продовжити роботу над оповіданням В. Нестайка «Як ми літали в космос»; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння передавати під час читання різні почуття героїв твору, визначати головну думку прочитаного; розвивати пізнавальний інтерес, почуття гумору.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над чистомовкою

Ра-ра-ра — у дворі весела гра.

Ру-ру-ру — ми продовжуємо гру.

Ло-ло-ло — все навкруг розцвіло.

Лі-лі-лі — кури ходять по землі.

2. Читайте, думайте, доповнюйте!

Росте — дерево, дитина, … (кущ, квітка, саджанець).

Пливе — пароплав, човен, … (качка, хмара, риба, пліт, кит).

Висить — рушник, картина, … (портрет, павутиння, лампочка, яблуко).

Хрумтить — морква, огірок, … (цукор, капуста, сухар).

Дзижчить — комар, муха, … (оса, бджола, джміль).

3. Робота над лічилкою

Я жмурюсь, заплющую очі,

Всі ховайтесь, хто де хоче!

Вмить розбіглась дітвора —

Йти шукать мені пора.

Більш не буду я чекать:

Раз, два, три — іду шукать.

Раз — за Петра.

Два — за Дмитра.

Три — за Тетянку.

Чотири — за Оксанку.

Я усіх уже знайшов,

Сам ховатися пішов.

В. Гринько


III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Дуель». Робота в групах

Групи ставлять запитання одна одній за змістом оповідання.


IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми прочитаємо, чим завершився незвичайний політ у космос.


V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Бджілки».

Самостійне напівголосне читання другої частини оповідання (с. 132 — 133, до слів «почувся тріск, щось гупнуло, загриміло і…»..

— Хто розкрив намір друзів?

— Чому хлопці вимушені були взяти Тетянку із собою у політ?

2. Читання твору «ланцюжком». (с. 134, до слів «і раптом…».

— Як ви вважаєте, де опинилися юні «космонавти».

3. Виразне читання оповідання вчителем (с. 135)

— Чим закінчився політ?

Фізкультхвилинка

4. Словникова робота

1) Довідкове бюро.

Песиголовці — про людину, що втратила свої кращі риси і людську подобу. Атмосфера — газоподібна оболонка Землі та деяких інших планет.

2) Читання стовпчиків слів.

Пообриває    зціпивши

хвилюючись    в крайньому

злорадно    двірничці

потилицю    найпопулярніша

Читання кожного стовпчика згори вниз («луною». за вчителем) і знизу вгору («буксиром». із сусідом по парті).

5. Гра «Квіточка».

Читання другої частини оповідання. Читає той учень, на парту якого впала квіточка.

6. Аналіз оповідання з елементами вибіркового читання

— Як хлопці відреагували на появу Тетянки?

— Як називає її автор?

— Як діти вмощувалися в ракету?

— Як відбувався запуск ракети? Прочитайте.

— Який епізод космічного польоту викликав у вас сміх? Прочитайте.

— Якого висновку дійшли космонавти?

— Назвіть головних героїв оповідань Анатолія Григорука та Всеволода Нестайка.

— Чому твори про них вміщено саме в скриньці сміху?

7. Гра «Земля — небо».

За командою «земля». — діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «небо». — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову «земля». — учні очима знаходять, де вони закінчили читати.

8. Робота над змістом малюнка

— Розгляньте малюнок. Кого на ньому зображено?

— Прочитайте рядки оповідання, які проілюстрував художник.


VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Який настрій панував на сьогоднішньому уроці?

— Коли було найвеселіше?

— Чому хлопцям так і не вдалося полетіти в космос?

— До якого висновку вони дійшли?

— Чи згодні ви з цією думкою?


VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати відповіді на запитання «Повтори і пригадай». (с. 136).







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.