Всі публікації щодо:
Завадович Роман
Познанська Марія
Чубач Ганна
Чухліб Василь
Уроки з літературного читання в 2 класі
УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. «І ВКРИЛИСЬ ЛУКИ ЦВІТОМ, ВІТАЮЧИСЬ ІЗ ЛІТОМ»
Мета: навчати учнів читати швидко і виразно, усвідомлювати зміст прочитаного; розвивати пам'ять, образне мислення; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над скоромовкою
Біля моря долілиць
Спину гріє хлопчик Гриць.
Перележав, перегріві
Горе Грицю — підгорів.
— Прочитайте скоромовку очима, за указкою — на швидкість, чистоту і правильність вимови.
2. Складовий аукціон
Лa — (ласка, лама, ластівка, … )
Ру — (рука, ручка, рубанок, рукав, … )
Ша — (шахи, шапка, шакал, шарада, … )
3. Читайте, запам'ятовуйте!
Рак ранесенько проснувся,
В черевики гарні взувся
Срібна рибка пропливала,
Вона рака не впізнала.
Рак розсердився, роззувся
І додому повернувся.
Г. Чубач
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Відгадайте загадку.
✵ На деревах вишеньки,
А в траві — сунички.
Сонечко із висоти
Нам цілує щічки.
Вся земля теплом зігріта,
Бо до нас приходить… (літо).
— Сьогоднішній урок ми присвячуємо чудовій порі року — літу.
— Чи любите ви літо?
— За що ви його любите?
IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ
— Які книжки на виставці вам знайомі?
— Хто хоче ознайомити зі своєю книжкою?
— Візьміть книжку, яка вам найбільше сподобалася.
— Як називається ця книжка?
— У ній один твір? Чи це збірка творів?
— Чи написано прізвище автора на обкладинці?
— Хто намалював ілюстрації до неї?
— Де видана книжка?
V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ
— В якому вірші говориться про початок шкільних канікул? (Роман Завадович «Кінчається наука в школі».
— Прочитайте окличне речення.
— Кому вдячні діти?
— З чим автор порівнює крапельки роси? (Марія Познанська «Роса».
Гра «Доберіть риму».
Влітку — квітку; краси — роси; краплина — перлина; горить — за мить; розтане — стане; увись — колись.
VI. ЧИТАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ ОПОВІДАННЯ ВАСИЛЯ ЧУХЛІБА «СТЕЖИНКА».
1. Гра «Рибки».
Самостійне мовчазне читання оповідання учнями.
— Куди стежка повела Тетянку?
— Що вона бачила прямуючи стежкою?
— Кого зустріла Тетянка?
— Де живуть мурахи?
— Чим зайняті бджоли?
2. Робота в групах
Намалювати словесний малюнок до оповідання.
— Якими ви собі уявляєте гарбуза та гарбузиху з гарбузенятами?
Фізкультхвилинка
VII. ЧИТАННЯ ОПОВІДАННЯ «ХТО НАЙКРАЩИЙ СПІВАК?». (за Романом Завадовичем)
1. Гра «Упізнай пташку».
Учитель демонструє малюнки пташок, а діти відгадують, хто це. (Слухання аудіо-запису голосів птахів.)
2. Самостійне мовчазне читання оповідання учнями
— Чий спів слухало пташине журі?
— Кого визнали переможцем?
— Чому горобеня мало іншу думку?
VIII. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Що видалося найбільш цікавим?
— Який висновок зробили для себе?
— З яким настроєм завершуєте урок?