Всі публікації щодо:
Пісні
Уроки з літературного читання в 2 класі
ПІДСУМКОВИЙ УРОК. ЗА РОЗДІЛОМ «НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ»
Мета: систематизувати знання учнів про жанри усної народної творчості; перевірити знання, уміння, навички учнів; розвивати зв'язне мовлення, уміння аналізувати, зіставляти; виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над скоромовкою
Ой був собі коточок,
Украв собі клубочок.
Та й сховався у куточок.
2. Гра «Розшифруй»
(Пісня — душа народу.)
3. Гра «Складаночка»
Із літер слова колискова скласти слова (колос, слово, сова, соло, коло, колиска, слива, олива та ін.).
4. Робота над чистомовкою
Зу-зу-зу — боюся грозу.
Зю-зю-зю — намажуся маззю.
На-на-на — тепла весна.
Ня-ня-ня — купали коня.
Ра-ра-ра — висока гора.
Ря-ря-ря — вранішня зоря.
Ца-ца-ца — смачна піцца.
Ця-ця-ця — лагідна киця.
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Конкурс на кращу складену лічилку.
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Ми завершили вивчати народні дитячі пісні та малі жанри. Сьогодні на уроці перевіримо і систематизуємо здобуті знання.
V. ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Відгадай твір та його жанр»
— Які різновиди усної народної творчості ви знаєте?
— Відгадайте твір та зазначте жанр.
✵ Танцюй, танцюй, козуненько,
Ніженьками туп-туп! («Два півники». Народна дитяча пісенька)
✵ Ніс Гриць пиріг через поріг,
Став на горіх, упав на поріг. (Скоромовка)
✵ 3 добрим дружись,
А лихих стережись. (Прислів’я)
✵ Сидить Марушка в семи кожушках,
Хто її роздягає, той сльози проливає. (Загадка)
✵ Десь тут була подоляночка,
Десь тут була молодесенька… (Пісня-гра)
✵ Іди, іди, дощику,
Зварю тобі борщику! (Пісня-закличка)
✵ Зайчику, зайчику,
Де ти бував? (Пісня-забавлянка)
2. Робота в групах
Групи отримують малюнки ромашки, лисички, соняшника, котика, зайчика, дзвоника. Кожна група складає і зачитує загадку.
Фізкультхвилинка
3. Гра «З'ясуй і доведи»
— Визначте серед речень загадку та прислів’я. Доведіть свою думку.
✵ Книга вчить, як на світі жить.
✵ Усіх я розуму учу, а сама завжди мовчу.
4. Робота за підручником (с. 20)
Учні зачитують завдання, відповідають на запитання.
5. Конкурс на кращого скоромовника
Їхала Хима до Максима
Візком-тарадайкою;
Тарадайка торохкоче,
Сива кобила везти не хоче.
Тарадайка — легкий двоколісний візок.
Перепілка — гарна птиця,
Та хлоп’ят вона боїться,
Бо хлоп’ята беруть гілку
І лякають перепілку.
Не потрібно так лякать,
В неї п’ять перепелят.
6. Гра «Згадай прислів'я»
Учитель читає прислів’я, учні закінчують його, пояснюючи зміст.
✵ Хто спішить, той людей… (смішить).
✵ Не гордись, що великий, бо є ще… (більші).
✵ Високо літаєш, та низько… (сядеш).
✵ Не великий пан, перелізеш і… (сам).
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
Метод «Мікрофон»
— Що вам сподобалося на уроці?
— Про що ви дізналися?
— Який висновок для себе зробили?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Відповідати на запитання (с. 20).