Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Уроки з літературного читання в 2 класі

І семестр

 

З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА

 

НАРОДНІ КАЗКИ

 

Урок 38. СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА (УГОРСЬКА НАРОДНА КАЗКА)

 

Мета: продовжити ознайомлення учнів з казками народів світу; ознайомити з угорською народною казкою; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; учити стежити за логікою описування подій; розвивати мислення, увагу, пам'ять; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Артикуляційна розминка

Запросимо тишу: ц-ц-ц.

Вітерець у лісі: ш-ш-ш.

Прилетіли птахи: шук-шук-шук.

Заспівав соловей: тьох-тьох-тьох.

Тануть бурульки: кап-кап-кап.

Дзюркоче вода у струмочку: дз-дз-дз.

2. Читання скоромовки «дощиком»

На річці серед мілин

Збудував собі лин млин.

Гріло сонце мілину,

І дрімалося лину.

У млині на мілині.

А як млин?

А млин як млин:

Теж дрімав серед мілин.

М. Заєць

 

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Робота в парі. Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються в парі одне до одного і переказують казку.

 

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми почнемо читати угорську народну казку «Як дівчина короля перехитрила».

 

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виразне читання казки вчителем до слів «Якщо виконаєш — ось моя рука, одружуся з тобою»

— Хто є головною героїнею казки?

2. Словникова робота

Куделя — прядиво або вовна, намотані на спеціальний кілок.

Веретено — ручне знаряддя для прядіння; тонка паличка з видовженими загостреними кінцями й потовщенням посередині.

Тин — огорожа, сплетена з лози, тонкого гілля.

Читання слів «луною» за вчителем

Запрягти       лицьового

спряди          повивертати

володарю     спершу

сторічний     завдання

величність   глечики

— Прочитайте спершу двоскладові слова (спряди), потім — трискладові (запрягти, сторічний, завдання, глечики). Назвіть слова з м’якими приголосними звуками (запрягти, спряди, володарю, сторічний, величність, лицьового, завдання).

Фізкультхвилинка

3. Читання казки учнями

Гра «Сніжинка»

Читає той учень, на парту якого впала сніжинка.

4. Гра «Засічка — кидок»

За командою «кидок» усі діти починають напівголосно читати текст. За командою «засічка» — зупиняються й олівцем відмічають останнє прочитане ними слово. Цей текст (частини) у такий спосіб читають ще раз. Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі. Це доводить їм необхідність багаторазового читання тексту, адже щоразу результати покращуються.

5. Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання

— Чим прославилася дівчина?

— До кого дійшла слава про розум і кмітливість дівчинки?

— Що наказав зробити король?

— Куди привезли дівчину?

— Яким було перше завдання короля?

— Якою була відповідь дівчини?

— Як відреагував на таку відповідь король?

— Прочитайте друге завдання короля і відповідь дівчини.

— Що пообіцяв король, якщо дівчина виконає ще одне завдання?

— Як ви вважаєте, чи впорається дівчина з третім завданням короля?

— Чи правильними були наші припущення — дізнаємося на наступному уроці.

6. Читання казки за особами

7. Гра «Читає Незнайко»

Учитель читає речення, навмисне припускаючись помилок. Учні мають знайти речення і прочитати його правильно.

Жила-була за сімома морями розумна (кмітлива) дівчина.

Є в мене на горищі сто горшків (глечиків) з дірками.

Друга відповідь також (теж) розумна.

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— З якою казкою ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

— Хто автор цієї казки?

— Хто є головною героїнею казки?

— Чим прославилася дівчина?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Читати і переказувати казку.





загрузка...
загрузка...