Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Уроки з літературного читання в 2 класі

І семестр

 

З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ

 

ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ

 

Урок 47. ЗВУКОПИС. ТАМАРА КОЛОМІЄЦЬ. БУСЕЛ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО. ЧАПЛЯ ЗШИЛА ЧЕРЕВИЧКИ...

 

Мета: продовжити формувати читацькі навички учнів; навчати визначати настрій твору, передавати своє ставлення до змісту виразним читанням; розвивати зв'язне мовлення учнів, творчу уяву, спостережливість; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Прилетіли горобці —

Говорили про крупці;

Не про крупці,

Не про крупицю,

А про круп’ячко.

2. Розпитування за складовою таблицею

3. Гра «Плутанина»

— Прочитайте прислів’я, поясніть його зміст.

(Де багато пташок, там нема комашок.)

 

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Виставка-презентація учнівських малюнків.

 

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми продовжимо спостереження за звуками, якими наповнені описані поетами картини.

 

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Опрацювання вірша Т. Коломієць «Бусел» (с. 51)

1) Робота над загадкою.

— Відгадайте героя.

• Довгі ноги — довгий ніс.

Прилетів — обід приніс.

Смачних жабеняток

Для своїх маляток. (Лелека)

Фізкультхвилинка

2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

— Хто є головним персонажем вірша?

3) Словникова робота.

Мочар — багно, драговина, трясовина.

Купина — горбок на болоті, порослий травою або мохом.

Трясовина — грузьке болото, поросле яскраво-зеленою травою або мохом.

4) Повторне читання вірша учнями вголос.

— Що, на вашу думку, передає звучання виділених слів у прочитаному вірші.

5) Відтворення змісту за запитаннями.

— Куди йде бусел? Яка в нього робота?

— Що допомагає птахові без перешкод ходити болотом?

2. Опрацювання вірша П. Воронька «Чапля зшила черевички...» (с. 52)

1)  Робота над загадкою.

• По болоту гордо ходить

Та дітей з собою водить.

Вчить вона своїх малят,

Як ловити жабенят. (Чапля)

2)   Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.

—   Які звуки найчастіше повторюються у вірші?

3)   Повторне читання вірша учнями вголос.

—   Прочитайте вірш, чітко вимовляючи звуки, що повторюються у вірші.

—   Якою ви собі уявляєте чаплю?

—   Як вона стоїть у воді?

—   Як про це говорить поет?

4)   Ознайомлення учнів з терміном «звукопис».

—   Автор дібрав ці звуки, щоб створити певне враження. Такий художній прийом називається звукописом.

—   Поясніть, з якою метою використано звукопис у вірші Платона Воронька.

5)   Гра «Диктор телебачення».

—   Прочитайте вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб поглянути на глядачів.

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

—   Які вірші читали на сьогоднішньому уроці?

—   Хто їх автори?

—   Який художній прийом виконали поети Микола Вінграновський, Тамара Коломієць, Платон Воронько у своїх віршах? Навіщо?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити один з віршів напам’ять.





загрузка...
загрузка...