Всі публікації щодо:
Блажкевич Іванна
Коломієць Тамара
Копиленко Олександр

Уроки з літературного читання в 2 класі

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЗИМОНЬКО-СНІГУРОЧКО, НАША БІЛО-ГРУДОЧКО

Мета: розвивати навички свідомого виразного читання; розкривати характерні ознаки зими; учити учнів бачити і відчувати красу природи; виховувати почуття прекрасного, дбайливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над чистомовкою

Ба-ба-ба, ба-ба-баї

Он на березі верба!

Бу-бу-бу, бу-бу-бу!

Доглядаємо вербу!

Бі-бі-бі, бі-бі-бі!

Сидить голуб на вербі!

Би-би-би, би-би-би!

Голуб полетів з верби!

Бу-бу-бу, бу-бу-бу!

Я люблю свою вербу!

2. Дихальні вправи

Вдих — носом.

Видих — ротом.

Вдих — ротом.

Видих — носом.

Вдих — носом.

Видих — ротом із промовлянням голосних звуків.

Вдих — носом.

На видиху промовляти речення:

— Настала зима!

— Ми любимо читати.


III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Відгадайте загадку.

✵ Сніг біленький і м’який —

Подивитись любо.

І дерева, й малюки

Одягають шуби.

Листя і трави нема,

Бо до нас прийшла… (зима).

— Сьогоднішній урок присвячений чарівниці зимі.


IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Розглядання ілюстрацій та репродукцій картин зимової тематики

— Яка пора року зображена на всіх цих картинах?

— Які кольори переважають?

— Назвіть кольори зими.


V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

1. Вірш Іванни Блажкевич «Взимку».

— Про що просять дітей горобці?

— А синички?

— Хто допоміг пташкам? Як саме?

— Як ви охарактеризуєте Василька?

2. Гра «З якого вірша рядки?».

✵ Льодком тоненьким скована,

спинилася ріка. (В. Бичко «Зима».

✵ Ой мороз, який мороз!

Всіх пташок проймає дрож. (І. Блажкевич «Взимку».

✵ У руках стара мітла,

Із вуглинок очі. (Т. Коломієць «Ліпим бабу снігову».

3. Гра «Назвіть зимові місяці».

— Про які з них ви читали вірші?

— Хто їх автор? (Михайло Литвинець «Грудень». Тамара Коломієць «Січень».

Фізкультхвилинка


VI. РОБОТА НАД ОПОВІДАННЯМ О. КОПИЛЕНКА «ЇДАЛЬНЯ ДЛЯ ПТАХІВ».

1. Читання оповідання вчителем (І частина)

— Доберіть заголовок до цієї частини

2. Самостійне читання учнями оповідання (II, III частини)

— Що вирішили зробити хлопці?

— Прочитайте опис пташиної їдальні.

— Де вони повісили годівничку?

— Хто прилітав до годівнички?

— Як пташки дякували юним помічникам?

— Чого вчить нас це оповідання?


VII. РОБОТА НАД ПРИСЛІВ'ЯМИ

Робота в групах. Гра «Хто швидше згадає прислів'я?».

Прийшов грудень — … літо без хліба.

Лютий лютує — …    приніс студень.

Сонце блищить, а… красну весну чує.

Січень без снігу — … мороз тріщить.


VIII. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобався вам урок?

— Чого корисного навчилися?


IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

— Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою «Тарас Шевченко». Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.