Всі публікації щодо:
Забашта Любов
Уроки з літературного читання в 2 класі
ЛЮБОВ ЗАБАШТА. «БІЛЕ СВЯТО ЗИМІ»
Мета: ознайомити учнів з творчістю Л. Забашти; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; розвивати уяву, фантазію, вміння робити висновки; збагачувати активний словник учнів; сприяти розвитку читацьких інтересів; виховувати любов до поетичного слова.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Додайте склад або букви, утворіть слова
Очі — (ов)очі;
рій — (об)рій;
він — (дз)він;
міль — (дак)міль;
кіл — (ео)кіл;
так — (лі)так;
парк — парк(ета);
жир — жир(аф);
доба — доба(вка);
крок — крок(одил);
лимон — лимон(ад);
кит — кит(мця).
2. Читайте! Помічайте! Продовжуйте!
Рано — нора; мило — ломи; мара — рама; сосна — насос; банка — кабан; Марко — комар; Мишко — комиш; товар — варто; терка — катер; наказ — казна; наша — шана.
3. Розчитування за складовою таблицею
4. Робота над скоромовкою
Віл везе важучий віз —
Вовну, вату, верболіз.
Вперся віл, і впало з воза
Вісім в’язок верболозу.
Ю. Кругляк
Чечір-вечір, чечір-вечір.
Хтось воркує біля печі.
Чорні лапи, вуса, ротик,
Чечір-вечір, чорний котик!
Г. Чубач
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Конкурс на краще виразне читання вірша.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося із творчістю української письменниці Любові Забашти.
Вона тонко відчуває красу природи. Її поетичні рядки переливаються різними кольорами, випромінюють радість і ніжність.
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Біографічна довідка
— Любов Василівна Забашта — поетеса, драматург, прозаїк — народилася в місті Прилуки на Чернігівщині. З дитинства дівчинка полюбила поезію, пісню і, будучи третьокласницею, вже почала складати вірші. Уперше вірші Любові Забашти були надруковані в газеті.
Свого часу, в середині 1930-х років, майбутню поетесу підтримав П. Г. Тичина, що окрилило дівчину. На обласній нараді молодих літераторів у Чернігові виступала і сімнадцятирічна Люба. Вона читала вірші про квіти і дівочі мрії.
2. Опрацювання вірша Л. Забашти «Біле свято зими». (с. 70)
1) Виразне читання вірша вчителем.
— Які картини постали у вашій уяві під час слухання вірша?
2) Словникова робота.
Снігурі пухових
малята навкруги
урочисто убранням
нарум’янюють простягаючи
Читання слів «луною». за вчителем.
— Прочитайте слова з м’якими приголосними.
Фізкультхвилинка
3) Колективне читання вірша «луною». за вчителем.
4) Читання вірша «ланцюжком». за строфами.
— Спробуйте пояснити назву прочитаного вірша.
— Чому поетеса назвала сніги пуховими?
— Чому сніги засвітилися червонястим і жовтим?
— Хто зустрічає біле свято зими?
5) Робота в групах.
Вибрати із тексту слова:
1-ша група — слова — назви предметів;
2-га група — слова — назви дій;
3-тя група — слова — назви ознак.
6) Гра «Добери слово».
— До слова — назви предмета оберіть слово — назву дії.
Снігурі летять
санчата біжать
ялинки засвітилися
малята застрибали
сніги хитають
7) Гра «Добери риму».
Веселі… (оселі);
сніги… (навкруги);
ялинки… (зупинки).
8) Гра «Котик і мишки».
Першою починає читати «мишка». Коли вона прочитає декілька слів або речення, то починає читати «котик». Він намагається наздогнати «мишку». Гра припиняється, коли обидва учні читають одне і те саме.
9) Гра «Диктор телебачення».
Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто його автор?
— Що нового ви дізналися про письменницю Любов Забашту?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Намалювати малюнок до вірша.