Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Уроки з літературного читання в 2 класі

II семестр

 

З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження)

 

ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4

 

Урок 70. ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО «В ЛІСІ Є ЗЕЛЕНА ХАТА»

 

Мета: вдосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати читацьку самостійність; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати естетичний смак.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Вправи для розвитку дихання

• «Задми свічку»;

• « Понюхай квіточку »;

• « Пий чай із блюдця »;

• « Подми на кульбабку »;

• «Насос»;

• « Годинник».

2. Читання скоромовки «дощиком»

Діти читають хором:

• накрапає дощ (тихо);

• дощ сильнішає (голосніше);

• злива (голосно);

• дощ слабшає (тихіше);

• дощ припинився (читання припиняється).

Скрекоче сорока сороці:

— А я у сорочій сорочці!

Сорока сороці скрекоче:

— А в мене яєчко сороче!

О. Орач

3. Робота над чистомовкою

Ку-ку-ку, ку-ку-ку!

Сидить пташка на сучку!

Ки-ки-ки, ки-ки-ки!

Посадили огірки!

Ко-ко-ко, ко-ко-ко!

Люблю свіже молоко!

 

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Хто краще?»

Конкурс на краще виразне читання вірша.

 

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Відгадайте загадку.

• Буркотливий, вайлуватий,

Ходить лісом дід кошлатий:

Одягнувся в кожушину,

Мед шукає і ожину.

Літом любить полювати,

А зимою — в лігві спати.

Як зачує він весну —

Прокидається від сну. (Ведмідь)

— Сьогодні ми прочитаємо вірш про ведмедів, автором якого є Платон Воронько.

 

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виразне читання вірша П. Воронька «В лісі є зелена хата» вчителем (с. 75)

— Хто живе в лісовій зеленій хаті?

2. Словникова робота

1) Довідкове бюро.

Вереда — вередлива людина; той, хто вередує.

Кошівка — те саме, що кошик.

2) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.

Поснули            набрида

шепоче              ведмежата

найменший       в кошівці

— Прочитайте слова здивовано; сердито; байдуже.

Фізкультхвилинка

3. Читання вірша учнями

— З якою інтонацією слід читати слова ведмедиці? (Заспокійливо, ласкаво)

— Ведмежати? (Роздратовано, вередуючи)

4. Гра «Торнадо»

— Починайте читати повільно, поступово збільшуючи швидкість читання.

— Яким ви уявляєте синка-ведмедика?

— Якою — його маму?

— Як поетові вдалося створити такі художні образи?

5. Гра «Читає Незнайко»

Учитель читає вірш, навмисне припускаючись помилок. Учні мають помітити їх і виправити.

В лісі є красива (зелена) хата,

Там поснули ведмежата,

А найменший — вереда,

Любій (сивій) мамі набрида.

Каже: «Я не хочу спати,

Утечу мерщій (вночі) із хати,

Коли меду не даси,

Риби, масла (сала), ковбаси!»

6. Робота за ілюстрацією

— Розгляньте малюнок.

— Кого на ньому зобразив художник?

— Розкажіть, якою є ведмедиця; вередливе ведмежа?

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?

— Хто є його автором?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виразно читати вірш.





загрузка...
загрузка...