Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Уроки з літературного читання в 2 класі

II семестр

 

З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження)

 

ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4

 

Урок 71. «ЛІТО ПАХНЕ СУНИЧКАМИ». ДІАЛОГ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО «СУНИЧКА-СЕСТРИЧКА»

 

Мета: вчити учнів читати діалоги, інтонувати речення, аналізувати прочитане; розвивати вміння читати за розділовими знаками, виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над чистомовкою

Чок-чок-чок — ось червоний бурячок.

Чу-чу-чу — я капусту посічу.

Щок-щок-щок — в чавунці зварю борщок.

Чний-чний-чний — ой, який же борщ смачний!

Че-че-че — бабуся калачі пече.

Ча-ча-ча — дай, бабусю, калача.

Чі-чі-чі — їж, будь ласка, калачі.

2. Робота над скоромовкою

Наварили смакоти —

Будем їсти я і ти.

А сороки і ворони

Будуть їсти макарони.

В. Чепуренко

3. Читайте правильно, швидко, чітко!

Кожен стовпчик прочитати згори вниз, а потім — знизу вгору.

Джем         ґудзик

джин         дзвоник

дзвін         джунглі

дзиґа         джерело

дзьоб         дзеркало

бджола      дзвіночки

джміль       кукурудза

4. Читайте, думайте, доповнюйте!

Слухають, пишуть, сидять, малюють — ... (діти).

Співає, літає, будує, годує — ... (пташка).

Повзе, блищить, шипить, жалить — ... (гадюка).

Пише, запитує, навчає, перевіряє — ... (вчитель).

 

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються одне до одного у парі та читають виразно вірш.

 

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Відгадайте загадку.

• Пахне галявинка невеличка —

Швидко виросли сестрички, —

Чепурушки круглолиці

Заховались у травиці.

Чорні крапочки на личках...

Здогадалися?.. (Сунички).

 

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Опрацювання тексту «Літо пахне суничками» (с. 76)

— Чи доводилося вам збирати сунички? Де? Розкажіть.

— Коли достигають сунички?

— Прочитайте, як про це сказано в тексті (с. 76).

— Перечитайте текст повільно. Зупиняйтеся на виділених словах, уявляйте себе на суничній галявині.

— Які запахи ви відчуваєте?

— Які картини бачите?

— Чим суниці на галявині нагадують запашні озерця?

Фізкультхвилинка

Цвіт суниці ми зривали,

У торбиночку складали,

А зимою чай варили

І ніколи не хворіли.

Раз здорові всі малята,

То почнемо танцювати.

(Декілька танцювальних вправ на місці.)

2. Опрацювання вірша Платона Воронька «Суничка-сестричка»

1) Гра «Бджілки».

Самостійне напівголосне читання вірша учнями, кожен — у своєму темпі.

— Між ким відбувається діалог у вірші?

— Який настрій у співрозмовників?

— Які слова свідчать про те, що суничка весела й рада розмові?

Діалог — розмова між двома чи кількома особами.

2) Робота в парах.

— Прочитайте вірш за особами.

3) Гра «Добери рими».

Умита... (налита);

в теплі... (землі).

3. Повтори і пригадай!

— Назвіть персонажів поезій Платона Воронька.

— Як автор ставиться до своїх героїв?

— Назвіть вірші, у яких Платон Воронько пропонує вам пильніше придивитися до себе, до своїх учинків. Поясніть свою відповідь.

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— З якими творами Платона Воронька ознайомилися?

— Який із його віршів сподобався найбільше? Чому?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виразно читати вірш.





загрузка...
загрузка...