Всі публікації щодо:
Скомаровський Вадим

Уроки з літературного читання в 2 класі

ДИВОВИЖНИЙ СВІТ ПРИРОДИ. ВАДИМ СКОМАРОВСЬКИЙ «КЛЕНИ»

Мета: ознайомити учнів з творчістю поета Вадима Скомаровського; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; розвивати образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до прекрасного.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над лічилкою

Ішов кіт через сто воріт,

До кінця дійшов,

Кошеня знайшов.

— Няв!

2. Робота над скоромовкою

Сонце гріє — аж пече,

З сома в море піт тече,

Радить сому сонний кит:

— Покупатись, соме, слід.

Л. Куліш-Зіньків

3. Читайте! Додавайте склади

Лі… (то) по… (сол) фа… (ра)

лі… (сок) по… (тяг) фа… (зан)

лі … (кар) по… (сох) фа… (кел)

лі … (так) по… (ра) фа… (ртух)

4. Робота над чистомовкою

За-за-за — там іде коза.

Зу-зу-зу — ми ведем козу.

Зи-зи-зи — сіно відвези.

Са-са-са — ось летить оса.

Су-су-су — ми побачили косу.

Це-це-це — кругле яйце.

Єць-єць-єць — віє вітерець.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Конкурс «Хто краще?».

— Хто розкаже кращу казку про те, як друзі допомогли соловейкові одужати?

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми починаємо ознайомлення з творчістю українського поета Вадима Скомаровського.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Біографічна довідка

— Понад тридцять років пише вірші, поеми, казки для дітей Вадим Петрович Скомаровський. Його твори присвячені рідному краю, природі, героїці воєнної пори, працьовитим людям і, звісно, дівчаткам і хлопчикам — допитливим і непосидючим, яким був і сам поет у пору дитинства.

Народився Вадим Скомаровський 1 червня 1937 р. Його рідне село Балико-Щучинка (Кагарлицький район на Київщині) лежить на покраяному ярами правому березі Дніпра, довкола ліси, а в лісах — озера. Ця багата природа розвивала творчу уяву майбутнього поета, дещо скрашувала його дитинство, яке припало на роки Вітчизняної війни. На фронті загинув батько Вадима Скомаровського. Мати все життя працювала вчителькою. І Вадим після закінчення семирічки, а потім — Ржищівського педучилища працював учителем у Бородянській школі на Київщині. Згодом Вадим Скомаровський закінчив Ізмаїльський педінститут. І подальша його журналістська робота та робота головним редактором і директором видавництва «Молодь». була тісно пов’язана зі школою, з дітворою та молоддю.

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання вірша В. Скомаровського «Клени». (с. 85-86)

1) Виразне читання вірша вчителем.

— Яку картину природи ви уявляли, слухаючи вірш?

2) Словникова робота.

а) Довідкове бюро.

Багряне — густо-червоне, криваво-червоне.

б) Читання стовпчиків слів «буксиром». за вчителем.

Довго    ждучи

стояли тривозі

грізно    шуміла

завірюхи сивоброва

одягнула обтрушував

— Прочитайте слова скоромовкою.

— Назвіть дієслова.

— Яке слово складається з двох частин? (Сивоброва)

3) Гра «Бджілки».

Напівголосне читання вірша учнями.

— Які картини природи описав поет?

4) Виразне читання вірша учнями «ланцюжком».

— За допомогою яких слів автор передав тривогу кленів? Прочитайте відповідні рядки.

— Знайдіть у вірші слова, завдяки яким явища природи й дерева постають живими істотами, схожими на людей.

5) Робота над ілюстрацією.

— Що зображено на малюнку до вірша (с. 85)?

— Який настрій передано художником?

6) Гра «Добери рими».

Багряне… (настане);

в тривозі… (на морозі);

діброва… (сивоброва);

завірюхи… (кожухи).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?

— Хто його автор?

— Що ви дізналися про творчий і життєвий шлях Вадима Скомаровського?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.