Всі публікації щодо:
Косач Ольга
Уроки з літературного читання в 2 класі
УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. «А ВЖЕ ВЕСНА, А ВЖЕ КРАСНА…»
Мета: розширити знання учнів про весну; збагатити їхнє уявлення про красу природи, життя тварин навесні; розвивати уяву, вміння передавати під час читання настрій твору; збагачувати словник образними висловами; виховувати бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над скоромовкою
Котик мишку наздогнав
І сказав: м’яв!
А вона на те: пі-пі,
Дуже ніколи мені.
2. Робота над чистомовкою
Іли-іли-іли — гуси на лужку присіли.
Али-али-али — потім травку пощипали.
Или-или-или — у водиці лапки мили.
Ою-ою-ою — ґелґотали між собою.
3. Гра «Озвуч малюнок».
Учитель демонструє предметні малюнки, а учні озвучують їх.
Немовля — а-а-а-а.
Мишка — пі-пі-пі.
Півень — ку-ку-рі-ку-у-у.
Коник — іго-го-о-о.
Жабка — скре-ке-ке-е-е.
Тигр — р-р-р-р.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Відгадайте загадку.
✵ Все навколо зелениться
І дерева, і травиця.
Прилетіли пташки,
Вилізли комашки.
Тепла, сонячна, ясна
В гості йде до нас… (весна).
— Коли надворі тане сніжок, біжать веселі струмочки, на деревах набубнявіли бруньки, повертаються з вирію птахи, то це означає, що до нас прийшла весна.
Отже, тема нашого уроку «А вже весна, а вже красна…».
IV. РОЗГЛЯДАННЯ КНИЖКОВОЇ ВИСТАВКИ
— Які книги ви бачите на нашій книжковій виставці?
— Які малюнки на обкладинках?
— Які з цих книжок ви прочитали?
— Хто автори цих книжок?
V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ
1. Веснянки
— Колись давно ще наші прадідусі і прабабусі веселими піснями, які називаються веснянками, закликали весну.
— Які веснянки ви підготували?
Робота в групах
Учні розказують підготовлені ними веснянки.
2. Олена Пчілка «Діточкам».
— Куди автор кличе діток?
— Чому так мило і любо?
— Які квіти ростуть у садочку?
— Які тварини є у садку?
— Як описується сонечко?
3. М. Лучук «Березень».
— Як називається перший весняний місяць?
— Які образні вирази вжито у вірші?
— З яким місяцем боровся березень?
— Хто переміг?
Фізкультхвилинка
VI. ЧИТАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ ОПОВІДАННЯ «ВЕСНЯНІ ПТАШКИ». (за М. Ішуніною)
— Про яких пташок прочитали в оповіданні?
— Які пташки прилітають першими?
— Що ви дізналися про ластівок?
— Чого людям можна повчитися у ластівок?
Гра «Ти — мені, я — тобі». Робота в парах
Учні ставлять одне одному запитання за змістом прочитаного.
VII. ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ Ю. СТАРОСТЕНКА «СМІЛИВА ЗОЗУЛЬКА».
1. Гра «Рибки».
Самостійне мовчазне читання оповідання учнями.
2. Тестування
1) Коли з вирію повертається зозулька, ліс і гай:
а) зелений;
б) голий.
2) На листочок виповзає:
а) мухоловка;
б) гусінь.
3) Про яких птахів йде мова в тексті:
а) зозульку, гусінь, синицю;
б) зозульку, повзика, мухоловку, синичку.
4) Зозуля — це:
а) перелітний птах;
б) зимуючий.
VIII. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Чого навчають твори, розглянуті на уроці?
— Ключ журавлів, повертаючись з вирію, приніс нам листа. Дозвольте його зачитати.
Любі діти, всі пташки вас просять під час прогулянок не руйнувати наші гнізда, не чіпати яєчок. Бо ми — ваші пернаті друзі. А шпаки просять виготовити шпаківні і повісити їх у своїх садочках.
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
— Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «Країна дитячих журналів».