Всі публікації щодо:
Павличко Дмитро

Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 3 клас II семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2014 рік

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КРАСА І МИЛОЗВУЧНІСТЬ ПОЕЗІЇ ДМИТРА ПАВЛИЧКА

Мета: поглибити знання учнів про творчість Дмитра Павличка; розкрити красу і своєрідність його поезії; навчати розуміти поетичну мову; розвивати творчу уяву здатність емоційно реагувати на художнє слово; виховувати емоцію читача.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Вовк ведмедя розбудив:

— Вже весна, гуляти йди!

Виліз велетень з барлогу —

Вовк тікає в ліс від нього.

2. Відчуй настрій твору!

СКРИПАЛІ

У вишневому гіллі

Поховались скрипалі,

Забриніли: «Дзень-дзень-дзень!

Ох, який чудовий день!

Гріє сонце золоте,

А навкруг усе цвіте».

Зовсім то не скрипалі,

Не дзвінки сопілки,

То на вишенці малій

Заспівали бджілки.

IІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогоднішній урок позакласного читання ми присвячуємо творчості українського поета Дмитра Васильовича Павличка.

— Що вам відомо про Дмитра Павличка?

— Які його твори читали на уроках?

IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ

— Розгляньте виставку книг.

— Які з них ви читали? Які хотіли б прочитати?

V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

— Які вірші Дмитра Павличка ви прочитали, готуючись до уроку?

1. Гра «Упізнай вірш».

✵ Сонце усміхнулося здаля:

— Правда, все я бачу з висоти.

Всі народи рівні. А земля

Там найкраща, де вродився ти! («Де найкраще місце на землі?».

✵ А в тім колоску — півжмені Зерна.

А з того зерна колоски довжеленні

Знову добуде сила земна. («Зернина».

✵ Одягнувся, мов на свята,

Запорозький в нього шик:

Тучі шапка сивувата,

Блискавки червоний шлик. («Дядько дощ».

✵ Скупатись хоче гриб, але

Купатися у шапці зле.

Йому здається, що оса

Його під шапкою куса! («Капелюх».

2. Фізкультхвилинка

VI. ЧИТАННЯ Й ОБГОВОРЕННЯ НОВИХ ТВОРІВ ДМИТРА ПАВЛИЧКА

1. Опрацювання вірша «Птиця».

1) Читання вірша в парі одне одному.

— Яка основна думка вірша? У яких рядках вона висловлена?

— З якою інтонацією слід читати слова хлопчика?

— Як змінюється ця інтонація до кінця вірша?

— З яким почуттям треба читати слова пташки?

2) Конкурс на краще виразне читання вірша.

2. Опрацювання вірша «Заєць».

1) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання тексту учнями.

— Хто є головним персонажем вірша?

— З яким почуттям пише поет про зайця? З чим порівнює його вуха?

— Якими словами говорить про нелегке життя тваринки?

2) Гра «Добери риму».

Рухає — … (дмухає);

копицею — … (рушницею);

зеленими — … (антенами);

вкладається — … (накривається).

3. Опрацювання вірша «синиця».

1) Виразне читання вірша вчителем.

— Що ви уявляли, слухаючи вірш?

2) Словникова робота.

Корифей — провідний, видатний діяч мистецтв.

3) Повторне читання вірша учнями.

— Як люди допомагали синичці пережити люту зиму?

— Чому пташка припинила просити їжу?

— Якою була її вдячність?

— З чим порівнюється спів синиці?

— Чим хата відповідала пташці?

— Чого нас навчає цей вірш?

VІI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

— Чого він вас навчив?

— З якими творами Дмитра Павличка ви хотіли б ще ознайомитися?

VIІI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

— Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «Весну-красну зустрічаймо!».

Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.