Всі публікації щодо:
Сухомлинський Василь
ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 3 клас - Конспекти уроків - 2014 рік
Зрозумій, розкажи, фантазуй
Матеріал до уроку. В. Сухомлинський «Дід Осінник».
Мета. Удосконалювати навички правильного, інтонаційного, виразною читання, поглибити знання учнів про творчість В. О. Сухомлинського; розвивати вміння фантазувати; виховувати любов до природи.
Обладнання. Таблиці складів для розпитування, картки-«блискавки». із словами, портрет В. О. Сухомлинського, картки з деформованим текстом.
Хід уроку
І. Організація класу. Мовна розминка.
1. Орфоепічна вправа.
— Промовте виразно, чітко:
га — ха
зі — сі
ву — фу
аб — ап
жи — ши
ти — ши
ґу — ку
ку — гу
об — оп
2. Чистомовка.
Шу-шу-шу — чистомовки я пишу
Ят-ят-ят — для усіх-усіх малят.
Ки-ки-ки — їх говорять залюбки,
Ло-ло-ло — щоб чисте мовлення було.
3. Розпитування за складовою таблицею.
4. Читання деформованого тексту.
плийТе нійліт чірвс. аН лугомубо біне ласпахуе шапер казіроч.
5. Читання слів з карток-«блискавок».
живе |
листі |
почує |
сивий |
|||
спить |
тільки |
сумну |
жовтіє |
|||
луки |
борода |
вітер |
співає |
— Назвіть слова — назви предметів.
— Назвіть слова — назви ознак.
— Назвіть слова — назви дій.
II. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Слово вчителя.
— Багато творів В. О. Сухомлинського ви вже прочитали і тому знайомі з його творчістю. А сьогодні ми продовжимо знайомство з творчістю письменника.
Усе своє життя В. Сухомлинський присвятив педагогіці. Він навчав дітей мислити, відчувати, творчо сприймати навколишній світ.
В. О. Сухомлинський вважав, що «джерелом дитячого розуму». с природа, тому створив Школу під Голубим Небом. Уроки для своїх вихованців він часто проводив біля річки, у полі, у лісі та в інших мальовничих місцях.
2. Читання та обговорення тексту-спогаду В. Сухомлинського про Школу під Голубим Небом (с. 74-75).
— Що ж таке Школа під Голубим Небом?
— Читаючи казки В. Сухомлинського, спробуйте зрозуміти, яке значення в людському житті мас вміння фантазувати.
III. Опрацювання казки В. Сухомлинського «Дід Осінник».
1. Читання казки вчителем.
— Де живе дід Осінник?
— Коли росте борода діда Осінника?
— Чому його назвали Осінником?
2. Словникова робота.
Осінник
сторожко
журлива
курли-курли
підводиться
на узлісся
тихо-тихо
щось мугиче
за вітром
це ж борода
3. Повторне самостійне читання казки (мовчки).
— До чого ж прислухався дід Осінник? Чому?
— Коли прокидається дід Осінник?
— Розкажіть, яким ви уявляєте нього героя.
4. Вибіркове читання.
— Прочитайте рядки, у яких сказано сказано, де живе дід Осінник.
— Де спить дід? Прочитайте.
— Знайдіть і прочитайте рядки, в яких сказано, коли прокидається дід Осінник.
— Що каже дід Осінник? Прочитайте.
— Прочитайте опис діда.
— Що мугиче дід Осінник? Прочитайте.
— Знайдіть рядки, в яких сказано, що відбувається, коли співає дід Осінник.
— Про що не здогадуються люди, дивлячись на осінній туман? Прочитайте.
5. Фізкультхвилинка.
Повіяв сильний вітер.
Нахилив додолу квіти.
Квіти нахиляються, у росі вмиваються.
Сонечко встало, квіточки підняло.
Гаєм літають бджоли, все цвіте довкола.
Пташки в вишині літають,
а діти за парти тихенько сідають.
6. Складання характеристики діда Осінника. Словесне малювання.
7. Робота з зошитом (с. 21).
IV. Підсумок уроку. Домашнє завдання.
— Чи сподобалася вам казка? Чому?
— Придумайте інше ім’я для діда Осінника.
— Складіть про нього власну казку — пофантазуйте.