Всі публікації щодо:
Забіла Наталя
Літературне читання конспекти уроків 3 клас - посібник для вчителя - 2017 рік
Ми в театрі - ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ Й П’ЄСА-КАЗКА
Матеріал уроку. Наталя Забіла «У дитячому театрі».
Мета. Удосконалювати навички читання віршованих творів, формувати уміння працювати над текстом, вникати у його зміст; збагачувати активний словник учнів, розвивати уяву; виховувати культуру поведінки у театрі.
Обладнання. Мовний матеріал, маски для інсценізації п’єси.
Хід уроку
I. Мовна розминка.
1. Гра «Заміни одне слово».
Учитель пропонує дітям прослухати речення і повторити його, замінивши тільки одне слово.
Діти повернулися з театру.
(Третьокласники, дівчатка, хлопці, учні, друзі, школярі, малята, дітлахи) повернулися з театру.
Діти (вийшли, вибігли) з театру.
Діти повернулися з (школи, бібліотеки, прогулянки) і т. д.
— Що таке театр?
2. Гра «Так чи не так».
— Знайдіть помилку і виправте її.
Учитель читає правила поведінки у театрі, а діти слухають речення і визначають правильність висловленої думки.
1) До театру приходжу кілька хвилин після початку вистави.
2) Роздягаюся, здаю пальто у гардероб.
3) Знаходжу своє місце, сідаю і голосно розмовляю з сусідами.
4) На перерві не виходжу в коридор, а їм у залі.
5) У коридорі штовхаюся.
6) Після закінчення вистави стаю у чергу в гардероб.
II. Вправи на вдосконалення навичок читання.
1. Читання деформованого тексту.
атрТе
В шан сач дюли чаполи вабузати рпо недо з кранайхищ міцсь чинвідпоук — тетра. еЦ своло жуде данеє, як і пірше атерти, що луби дій відктирим бомне.
З франзьцукої воми озчанало «дивлюся».
III. Повідомлення теми і мети уроку.
— Які бувають театри? У якому театрі були ви?
— А сьогодні на уроці завдяки віршу Н. Забіли ми побуваємо «У дитячому театрі».
IV. Опрацювання вірша Н. Забіли «У дитячому театрі».
1. Слухання вірша. Перевірка первинного сприймання.
— Що дивилися глядачі у театрі?
— Чи сподобалась їм казка?
2. Словникова робота.
а) Читання «пірамідок». слів.
гра |
путь |
залі |
згасло |
сцена |
кожен |
завіса |
хоробрий |
глядачі |
відкритими |
— У якому значенні вжито слово «гра». у вірші? (Виконання артистом ролі.)
Які ще значення цього слова? (Розвага, змагання, виконання музичного твору на інструменті.)
— Поясніть значення інших слів першої колонки.
— До слів путь і хоробрий доберіть синоніми, а до слів кожен, згасло, відкритими — антоніми.
б) Пояснення значень слів.
— З’єднайте пояснення слів, що у правій колонці, з відповідними словами з лівої.
До нестями — ✵ ✵ те, що міститься далі, на якому хтось чи щось вирізняється
Помисли — ✵ ✵ відчувати, терпіти щось
Тло — ✵ ✵ шум, гамір
Гомін — ✵ ✵ думка з певним задумом
Зазнати — ✵ ✵ розгубленість, замішання, хвилювання
3. Повторне читання вірша напівголосно (самостійно).
— Відмітьте слова вірша, у яких найвиразніше сказано про захоплення дітей виставою.
4. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.
— Як починається вистава? Прочитайте.
— Які почуття охопили глядачів? Як це описала поетеса?
— Чи знайомі вам такі почуття, про які говориться у вірші?
— Поясніть вислови «відкриті серця». «поринули у казку». «дія розгортається». В якому значенні вони вжиті — прямому чи переносному?
— Які думки охопили глядачів? Прочитайте.
— Які слова, по-вашому, найвиразніше передають захоплення дітей виставою?
— Як ви думаєте, чи добре артисти виконували свої ролі у виставі? Чи вдячними і уважними були глядачі? Чому так думаєте?
5. Вправи на розвиток швидкості читання.
а) Гра «Дочитай речення до кінця».
Хтось з учнів читає початок речення, а інші знаходять і дочитують його. Продовжує гру той, хто відповідав.
б) Гра «Хто швидше». (робота в парах).
— Знайдіть у тексті порівняння і допишіть. Яка пара справиться швидше?
Життя — мов … (казка).
Казка — мов … (життя).
Розгортається, як … (злива).
Стати, як … (оці герої).
6. Виразне читання вірша.
— Які розділові знаки зустрічаються у вірші? Якої інтонації вони вимагають?
— Які рядки потребують підсилення голосу? А які — послаблення?
7. Розвиток зв’язного мовлення.
— Які театри є у нашому місті? Чи доводилося вам там бувати?
— Розкажіть про своє відвідування вистави, використовуючи слова, що у підручнику на сторінці 91.
V. Підсумок уроку.
— З твором якої української поетеси ознайомились?
— Які почуття переживали глядачі вистави з вірша Наталі Забіли?
— Чи доводилося вам переживати схожі почуття?