ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Всі публікації щодо:
Сухомлинський Василь
Черінь Ганна

Літературне читання конспекти уроків 3 клас - посібник для вчителя - 2017 рік

Ми всі - природи рідної частинки - ЦІКАВА КНИГА ПРИРОДИ

Матеріал уроку. Ганна Черінь «Чи ми з природою єдині…», Василь Сухомлинський «Соромно перед соловейком».

Мета. Формувати уміння аналізувати віршовані і прозові твори, вчити учнів захоплюватися красою природи, розвивати уяву і фантазію; виховувати бережне і розумне ставлення до природи.

Обладнання. Таблиця № 3 (додаток 3), картки зі словами для контролю швидкості читання.

Хід уроку

I. Мовна розминка.

1. Вправа на розвиток фонетичного слуху.

Гра «Впіймай на гачок».

Учитель називає однакові слова, а серед них таке, що відрізняється лише одним звуком. Діти повинні назвати це слово («спіймати на гачок» ) і запам’ятати.

Лети — лети — лети — мети — лети.

Кулак — кулак — кулак — кулик — кулак.

Комашка — ромашка — комашка — комашка.

2. Вправа на формування швидкої реакції на слово.

Гра «Слухайте і називайте багато слів».

Учитель називає дієслово, а учні повинні дібрати якомога більше слів, яким підходить названа дія.

Летить — … (літак, птах, метелик, хмаринка, джміль … )

Росте — … (квітка, дитина, кошенятко, бажання … )

Берегти — … (природу, книжку, таємницю … )

II. Розпитування.

а) За таблицею № 3 (додаток 3) рядок 4 з голосними [а, у, е].

б) Вправа з техніки мовлення.

Учні читають із дошки на одному мовному видиху вислови.

Людина — цар природи.

Людина — розумний господар природи.

Людина — частина живої природи.

— Які із висловлювань ви вважаєте правильними і чому?

III. Повідомлення теми і мети уроку.

— Людина і природа. Оцей вічний зв’язок ми простежимо у вірші Ганни Черінь і оповіданні Василя Сухомлинського «Соромно перед соловейком».

IV. Опрацювання вірша Г. Черінь «Чи ми з природою єдині…».

— Прослухайте вірш. До чого закликає автор?

— Прочитайте вірш мовчки. Яке лихо може спіткати природу, якщо людина зробить неправильний крок?

— Чи знаєте ви приклади, коли природі завдавали шкоди неправильні чи невмілі дії людини?

— Прочитайте вірш виразно, передаючи голосом спонукальну інтонацію.

V. Опрацювання оповідання Василя Сухомлинського «Соромно перед соловейком».

1. Робота над заголовком.

— Прочитайте назву оповідання Василя Сухомлинського. Чому може бути соромно перед соловейком?

— Хто може бути персонажем твору?

2. Словникова робота (контроль швидкості читання).

— За 30 с прочитайте швидко і правильно усі слова, що на картці.

Оля й Ліда

хліб, масло, яєчка

надумали сходити

підобідують

стомилися та й сіли

зібрала недоїдки

витягли хліб

поклала в сумку

зачаровані співом

зібрала сміття

боялися поворухнутись

тихо відповіла

— Які з прочитаних слів мають таке значення: «їсти щось замість обіду, вареної страви», «недоїдений шматок чого-небудь» ?

3. Читання твору комбінованим способом.

а) Читання вчителем (до слів «… й поклала в сумку» ).

— Хто персонажі оповідання?

— Де відбуваються описані події?

— Що дівчатка зробили з недоїдками?

б) Читання учнями твору до кінця (мовчки).

— Дочитайте оповідання до кінця і перевірте, чи справдилися ваші передбачення.

4. Повторне читання оповідання мовчки.

— Читаючи, подумайте, вчинок якої дівчинки ви засуджуєте, а якої — підтримуєте.

5. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.

— Куди дівчата вирішили сходити?

— Прочитайте, чим Оля й Ліда підобідували.

— Що зачарувало дівчаток? Прочитайте, як вони слухали солов’я.

— Що зробила з недоїдками Оля? Як вона пояснила свій вчинок подрузі?

— Прочитайте відповідь Ліди. Продовжіть речення «Соромно перед соловейком тому, що …».

6. Гра «Наші гіпотези».

— Поміркуйте, що було б, якби дівчатка залишили сміття у лісі.

7. Вправа на розвиток техніки читання.

— На дошці написані початки речень. Знайдіть їх і дочитайте до кінця.

Навіщо ти … (6)

Витягли з сумки … (2)

Оля зібрала … (4)

Оля й Ліда … (1)

Соромно перед … (7)

Зачаровані його … (3)

1. Мовно-логічне завдання.

— Біля кожного початку речень поставте порядковий номер згідно зі змістом.

2. Перечитування твору з метою підготовки до детального переказу.

3. Детальний переказ оповідання.

Гра «Обличчям до обличчя».

Діти переказують оповідання, повернувшись одне до одного обличчям, користуючись опорними словами (картка зі словникової роботи) і початками речень із попереднього завдання.

8. Робота в зошиті (с. 5-6).

VI. Підсумок уроку.

— Які твори читали на уроці? Хто їх автор?

— До чого закликають автори у своїх творах?

— Чому кожна людина повинна дбати про природу?

УРОК 6. Урок позакласного читання







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit