Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Костецький Анатолій
Літературне читання конспекти уроків 3 клас - посібник для вчителя - 2017 рік
Мабуть, буде він поетом - ВІЗЬМУ ПЕРО І СПРОБУЮ
Матеріал уроку. Анатолій Костецький «Дивна звичка».
Мета. Вчити добирати у віршах рими, розвивати уміння аналізувати віршовий текст, удосконалювати якості читання.
Обладнання. Таблиця №1 (додаток 1), картки для контролю техніки читання, портрет Анатолія Костецького.
Хід уроку
I. Вправи на розвиток читацьких навичок.
1. Вправа на формування уміння слухати і говорити.
— Скоротіть речення послідовно, довільно, але зберігаючи основний зміст.
У моєму будинку живе дитячий поет.
2. Гра «Доберіть риму».
Швидко слово називай —
йому риму добирай:
гілка — …, ложка — … ,
олівець — …, пробачте — … ,
сороки — …, два — ….
3. Розпитування.
За таблицею №1 (додаток 1) рядочки 11-12, 25-26, 31-32 (учні читають склади парами: жа-аж, жо-ож і т. д.).
4. Читання слів на одному диханні.
світає (вітає) дірка (Ірка)
рясний (ясний) цікава (кава)
заглядала (дала) навколо (коло)
звичайна (чай, звичай) сховалися (овал)
— Придивіться уважно до цих слів. У кожному з них заховалися інші слова. Знайдіть їх.
II. Повідомлення теми і мети уроку.
— Сьогодні на уроці ми прочитаємо вірш відомого дитячого поета. А що це за поет, ви дізнаєтеся, розшифрувавши запис.
— Давайте пригадаємо, які твори цього автора ми вже читали. Продовжіть вірш і пригадайте його назву.
✵ «Тільки без мами не можна …». (нізащо, «Все починається з мами».)
✵ «Мале щеня хвостом махає — воно зі мною …». (розмовляє, «Хвостата мова».)
✵ «Знаєш ти, що таке … ?». («Батьківщина»..
✵ «Жаль, що є вже для всього давно …». («Імена»..
III. Ознайомлення із життєвим і творчим шляхом А. Костецького.
1. Розповідь учителя.
— Народився Анатолій Костецький у м. Києві в учительській сім’ї. Його мама, учителька української мови і літератури, з трьох років брала хлопчика з собою на уроки й садила за останню парту. У чотири роки він навчився чигати, а в 5 засвоїв грамоту, вже писав і починав римувати. Рано навчився грати в шахи й плавати. Відтоді не розлучався зі спортом, книгою і пером. У перший клас пішов, маючи у зошиті декілька своїх віршів. А в п’ятому класі на шкільному конкурсі одержав диплом за вірші, присвячені Т. Г. Шевченку.
Ще в п’ятирічному віці, коли старші запитували Анатолія, ким він хоче бути, хлопчик твердо й упевнено відповідав: «Письменником». Друкувати вірші почав з двадцяти років.
2. Доповнення знань учнів про поета. Контроль техніки читання.
Діти на картках отримують текст про А. Костецького, який повинні прочитати за 30 с.
Зразок картки.
Головні герої віршів Анатолія Костецького — жваві, непосидючі, мрійливі і фантазери. У своїх творах поет торкається багатьох різних тем, але провідною є дитяче життя, сповнене відкриттів, вигадок, гумору. Відкрито і серйозно, але ненав’язливо, без повчань поет говорить про те, що для людини є найважливішим: як дружити, як берегти природу…
IV. Опрацювання вірша А. Костецького «Дивна звичка».
1. Робота над заголовком.
— Прочитайте назву ще одного вірша Анатолія Костецького. Яку звичку можна вважати дивною?
2. Виразне читання вірша учителем.
— Хто герой вірша? Яку він мав дивну звичку?
3. Словникова робота.
мама |
спить |
сказав |
питаєте |
лікар |
показали |
батьки |
вчителів |
хлопчак |
злякався |
— Яке слово «зайве». у кожному стовпчику?" Чому?
— Змініть слова І колонки (крім зайвого) так, щоб вони римувалися до слова «вчителів». (мамів, лікарів, батьків, хлопчиків), а слова II колонки — до слова «сказав». (спав, питав, показав, злякав).
4. Читання вірша учнями (мовчки).
— Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?
5. Аналіз змісту вірша.
— Прочитайте, як хлопчик описує свою дивну звичку.
— Що турбувало батьків хлопчика?
— Куди відвела мама сина? А чому вона це зробила? Чи виявив лікар у хлопця якусь хворобу?
— Як хлопчик ставиться до своєї звички? Який висновок він зробив? Чи погоджуєтесь ви з його думкою?
— Який, на вашу думку, цей вірш — гумористичний чи повчальний? Чому?
6. Вправи на розвиток швидкості читання.
а) Читання «ланцюжком». (по рядочку).
б) Гра «Знайдіть рими».
— Які рими вам видалися смішними? А які — несподіваними?
— А які змінили б по-своєму?
в) Гра «Чиї це слова?».
— Знайдіть у вірші, хто сказав такі слова: «Ти мене тривожиш !..». «Мине». «Пробачте!». «Не плачте!». «Ставлю «два!». «Ква!». «Як уроки?».
г) Читання речень, різних за метою висловлювання.
— Прочитайте усі питальні речення, відтворюючи відповідну інтонацію, а тоді — окличні.
7. Виразне читання вірша в особах.
8. Робота в зошиті (с. 67-68).
V. Підсумок уроку.
— Чи хотіли б ви теж мати таку дивну звичку — на все шукати риму?
— Що б ви сказали цьому хлопчикові, якби зустріли?