ВСТУП ДО РОЗДІЛУ. ВОЛОДИМИР СОСЮРА. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ... ЛІНА КОСТЕНКО. УСЕ МОЄ, ВСЕ ЗВЕТЬСЯ УКРАЇНА - РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ

Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником О. Я. Савченко)

ВСТУП ДО РОЗДІЛУ. ВОЛОДИМИР СОСЮРА. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ... ЛІНА КОСТЕНКО. УСЕ МОЄ, ВСЕ ЗВЕТЬСЯ УКРАЇНА - РОЗДІЛ ЧЕТВЕРТИЙ. ЯК НЕ ЛЮБИТЬ ТОЙ КРАЙ

Мета: почати ознайомлення учнів з новим розділом; удосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити виділяти головне, аналізувати, висловлювати свої міркування, інтонацією передавати настрій твору; розвивати зв'язне мовлення, вміння бачити та відчувати красу поетичного слова; виховувати любов до Батьківщини.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Холодно зараз у лісах і лугах.

Холодно зайчикам, лискам, птахам,

Затишно, тепло в класі у нас.

Доброго дня вам, вітаю я вас.

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Гра „Дощик“

Діти читають хором.

• Накрапає дощ (тихо).

• Дощ пускається сильніше (голосніше).

• Злива (голосно).

• Дощ слабшає (тихіше).

• Дощ припинився (читання припиняється).

Хитру сороку

Спіймати морока,

На сорок сорок —

Сорок морок.

2. Артикуляційна зарядка

• „Слоник п'є“.

Витягнувши вперед губи трубочкою, утворити „хобот слоника“. „Набирати водичку“, злегка при цьому прицмокуючи.

• „Індик Базікало“.

Язиком швидко рухати по верхній губі — „бл-бл-бл-бл...“.

• „Горішки“.

Рот закритий, кінчик язика з напругою по черзі упирається в щоки, на щоках утворюються тверді кульки-„горішки“.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

— Сьогодні ми починаємо вивчати новий розділ. Прочитайте його назву.

— З творами яких авторів ми ознайомимося в цьому розділі?

— Хто із цих авторів вам відомий?

— Чого навчимося?

— Що нового дізнаємося?

— Що об'єднує твори цього розділу?

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра „Рибки“

Самостійне мовчазне читання учнями вступу до розділу

— Що говориться у статті про художників? про письменників?

— На що слід звертати увагу, читаючи твори розділу?

2. Робота над акровіршем

— Прочитайте акровірш. Відгадайте загадку.

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині край.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

М. Чернявський

— Україна — це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна, земля, де ми народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку — це наша найдорожча у світі Батьківщина.

Їй присвячують свої вірші українські поети.

3. Робота над віршем В. Сосюри „Як не любить той край...“

1) Виразне читання вірша вчителем.

— Чи сподобався вам вірш?

— Які почуття він у вас викликав?

— Які картини ви уявляли, слухаючи його?

2) Робота в парах.

Підготовка до виразного читання вірша

— З якою інтонацією, у якому темпі будете читати вірш?

— Які слова слід виділити голосом?

3) Виразне читання вірша учнями.

— Скільки речень у вірші?

— Які це речення за інтонацією?

— А за метою висловлювання?

— Які почуття передає поет у вірші?

— Чим він захоплюється?

— Яким він описує людське життя? З чим його порівнює?

4. Фізкультхвилинка

5. Робота над віршем Ліни Костенко „Усе моє, все зветься Україна...

1) Виразне читання вірша вчителем.

— З яким почуттям поетеса пише про красу рідної землі?

2) . Робота в парах. Словникова робота.

Читання учнями тлумачення слів.

3) Гра „Бджілки“.

Самостійне напівголосне читання вірша учнями

— З якою інтонацією, в якому темпі будете читати вірш?

— Де зробите найбільшу паузу?

— Які слова прочитаєте з більшою силою голосу?

4) Виразне читання вірша учнями.

— Які почуття охоплюють поетесу при згадці про рідну Україну?

— Що постає в її уяві?

— Якою є ця краса?

— Як ви розумієте останній рядок вірша?

5) Гоа „Добери риму“.

Краси — ... (ліси).

Дива— ... (незрадливо).

Явори—...(говори).

Україна — ... (нетлінна).

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

— Що було найцікавішим?

— З яким настроєм завершуєте урок?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити напам'ять вірш, що сподобався (с. 60-62).








Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.