Всі публікації щодо письменника:
Чубач Ганна

Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником О. Я. Савченко)

ГАННА ЧУБАЧ. НАЙРІДНІШІ ГОЛОСИ

Мета: формувати навички швидкого, виразного, правильного читання; розвивати вміння учнів передавати під час читання настрій твору, ставлення автора до зображуваного; розвивати уяву, спостережливість; виховувати любов і бережливе ставлення до рідних людей.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

— Перш ніж ми почнемо працювати, згадаймо вимоги до усного мовлення.

Правильне!

Грамотне!

Чітке!

Зрозуміле!

— Налаштуймо свої голоси і думки на роботу. Для цього прочитаємо чистомовку.

Ок-ок-ок — у нас цікавий урок.

Ень-ень-ень — ясний весняний день.

Иті -иті-иті — учні працьовиті

Уть-уть-уть — вирушаємо в путь.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Обличчям до обличчя».

Учні в парах повертаються одне до одного та переказують казку В. Сухомлинського «Співуча пір’їнка».

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Відгадайте загадку.

✵ Біга пензлик по тканині,

Підкоряючись людині,

А людина творить свій.

Неповторний світ живий. (Художник)

— У кого з вас є хист до малювання?

— Що ви любите малювати?

— Сьогодні ми прочитаємо вірш, у якому Ганна Чубач описує юну художницю.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Біографічна довідка

— Ганна Танаеівна Чубач народилася у переддень Різдва, 6 січня 1941 року, в селі Плоске Муровано-Куриловецького району на Вінниччині в сім’ї хліборобів.

Працювала в редакціях газети «Літературна Україна». та журналу «Дніпро». За назвою першої ліричної збірки друзі одразу ж почали називати її ясноокою Журавкою.

За ці роки у поетеси вийшло понад сорок книжок. Кілька з них адресовані дітям: «Вивчаймо самі». «Сонячна абетка». «Алфавітні усмішки». «Жук малий І волохатий». «Черепаха Аха». «Прикмети — не секрети». та ін. Дітям полюбилися її вірші, скоромовки, лічилки для дошкільнят і молодших учнів. Нині малята залюбки вивчають у садочках і школах літери за її «Абетками». та весело-виразні вірші.

Вірші поетеси перекладено російською, англійською, німецькою, чеською, болгарською, угорською, монгольською та іншими мовами.

2. Гра «Передбачення».

— Як ви вважаєте, про що йтиметься у вірші, що має такий заголовок?

— Кого малюватиме юна художниця, вам підкаже загадка.

✵ Ще голубонька рідненька —

Добра, мила і старенька.

Я ніколи не журюся,

Бо у мене є… (бабуся).

Ж. Вовк

3. Виразне читання вірша вчителем

— Чи сподобався вам вірш?

— Які почуття він у вас викликав? Який настрій створив?

4. Словникова робота

Читання колонок слів учнями «буксиром». у парах

Очі      сині

руки      хати

сільської      вузлуваті

дозвольте      відкладати

— Прочитайте всі іменники, потім — прикметники, дієслова.

— Прочитайте найкоротше слово, найдовше.

5. Фізкультхвилинка

6. Робота в парах. Підготовка до виразного читання вірша

— Яким тоном, у якому темпі і з якою силою голосу будете читати вірш?

— Як прочитаєте слова дівчинки? слова бабусі?

7. Виразне читання вірша учнями

— Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?

8. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання

— З якими словами онучка звернулася до бабусі?

— Як вона описує її очі? руки?

— Як бабуся відповіла дівчинці?

— Що вона сказала про свої очі та руки?

— Прочитайте слова бабусі, які звучать як прислів’я.

— Із чим порівнюється портрет бабусі? Прочитайте.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— З яким твором ознайомилися на уроці?

— Хто його автор?

— З яким настроєм завершуєте сьогоднішній урок?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виразно читати вірш (с. 175-176). Намалювати портрет своєї бабусі.







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.