Всі публікації щодо:
Зарубіжна література
Розробки уроків - Літературне читання 4 клас І семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2015 рік
ПРИТЧІ. ЛЕОНАРДО ДА ВІНЧІ. ЛЕБІДЬ
Мета: ознайомити учнів з суттєвими ознаками притчі; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; збагачувати словниковий запас новими словами; вдосконалювати вміння з'ясовувати головну думку твору; розвивати зв'язне мовлення учнів, творчу уяву; виховувати інтерес і повагу до усної народної творчості.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Ось і все! Дзвенить дзвінок,
В гості йде до нас урок.
Сядьте зручно! Усміхніться
І на мене подивіться!
МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА [див. додатковий матеріал до уроку на с. 35)
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «У художньому музеї»
Учні презентують свої ілюстрації, зачитують проілюстровані рядки.
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Розгадайте кросворд. Назвіть тему уроку.
Словесно-музичний твір, що виконується однією особою або хором. (Пісня)
Населення, жителі однієї країни. (Народ)
Золоті зернята усної народної творчості. (Прислів’я)
Назва казки, у якій ідеться про те, як чоловік ходив міняти волів та повернувся додому без грошей. («Калиточка» )
Як називають молоду особу жіночої статі? (Дівчина)
Розповідний твір про вигаданих осіб, події, часто за участю фантастичних сил. (Казка)
— У виділеному стовпчику утворилося слово «притча». Отже, сьогодні ми ознайомимося з притчами.
СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота в парах
— Прочитайте в підручнику і розкажіть одне одному, що таке притча.
Гра «Рибки»
Самостійне мовчазне читання учнями статті «Леонардо да Вінчі»
— Коли жив і творив Леонардо да Вінчі?
— Що він подарував світу як живописець?
— Чим ще цікавився Леонардо да Вінчі?
Фізкультхвилинка
Робота над притчею «Лебідь»
1) Робота над заголовком.
— Прочитайте заголовок з відповідною інтонацією.
«Лебідь».
«Лебідь»!
«Лебідь» ?
2) Виразне читання притчі вчителем.
— Чи сподобалася вам притча?
— Який настрій вона у вас викликала?
— Що вам найбільше сподобалося?
— Яким ви собі уявляєте лебедя?
3) Гра «Рибки».
Учні читають притчу мовчки, визначають її структурні частини (зачин, основну частину, кінцівку).
— З якою інтонацією, у якому темпі і яким тоном будете читати притчу?
— Де зробите найбільшу паузу?
— Які слова виділите голосом при читанні? Які прочитаєте із сумом?
4) Гра «Хто краще?».
Конкурс на краще читання притчі.
5) Аналіз змісту притчі з елементами вибіркового читання.
— Чому лебідь довго вдивлявся у своє відображення в дзеркалі води?
— Що він там побачив?
— Чому його пір’їнки були такі самі прекрасні, як у далекі роки юності? Про що це свідчить?
— Що давало птаху силу спокійно і гідно закінчити свої дні?
— Куди він підплив?
— Як співав лебідь?
— Про що була його пісня?
— Хто був зачарований нею?
— Що уособлює собою лебідь?
6) Робота за ілюстрацією до твору.
ПІДСУМОК УРОКУ
Гра «Закінчи речення»
Сьогодні на уроці я вчився…
Я дізнався…
Мене вразило…
Урок завершую з… настроєм.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Переказувати притчу (с. 18 — 20).