Всі публікації щодо:
Симоненко Василь

Розробки уроків - Літературне читання 4 клас І семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2015 рік

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. СТОРІНКАМИ КАЗОК ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА

Мета: розширити і збагатити знання учнів про творчість Василя Симоненка; вчити аналізувати прочитані твори, узагальнювати, порівнювати, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв'язне мовлення учнів, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Робота над скоромовкою

Мільйон мікробів на руках,

Під мікроскопом — просто жах!

Візьму мило, кран відкрию,

Руки я мерщій помию!

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Наш сьогоднішній урок позакласного читання присвячений творчості відомого українського поета Василя Симоненка.

— Що вам відомо про його творчість?

— Які казки Василя Симоненка підготували до сьогоднішнього уроку?

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Гра «Чи уважний ти читач?».

Тестування

1. На чому сиділи хлопці із казки «Подорож у країну Навпаки».

а) На лаві;

б) на гойдалці;

в) на колоді.

2. Хто з’явився перед хлопцями?

а) Бородань малий;

б) Бородатий велетень;

в) Вусатий силач.

3. Чим наші хлопці воювали з іншими хлопчаками?

а) Пістолетами;

б) галушками;

в) пампушками.

4. Скільки років не вмивався Великий Невмивака?

а) Сто;

б) п’ятдесят;

в) триста.

5. У чому Великий Невмивака наказав утопити хлопців?

а) У чорнилі;

б) у молоці;

в) в озері.

6. Хто повернув хлопців додому?

а) Великий Невмивака;

б) Бородань малий;

в) Бородатий велетень.

7. Як називалася країна, де правив цар Плаксій?

а) Сльзолий;

б) Вітродув;

в) Сльзотеча.

8. Скільки дітей було у царя Плаксія?

а) Троє;

б) шестеро;

в) п’ятеро.

9. Якого кольору була накидка у Лоскотона?

а) Блакитна;

б) біла;

в) сіра.

10. Що пообіцяв цар Плаксій тому, хто упіймає Лоскотона?

а) Півцарства;

б) одну з дочок за дружину;

в) купу золота.

11. Кого капітан Макака обрав за дружину?

а) Нудоту;

б) Плакоту;

в) Вай-Вай.

12. Від чого помер цар Плаксій?

а) Від горя;

б) від сміху;

в) від радості.

Відповіді: 1в; 2а; 3б; 4а; 5а; 6б; 7а; 8б; 9в; 10б; 11а; 12б.

2. Фізкультхвилинка

3. Гра «Упізнай, чий голосок».

✵ Хлоп’ята,

Страх як тяжко жить мені —

Слухай маму, слухай тата,

Умивайся день при дні.

Ох, і тяжко жить мені!

(Лесик. «Подорож у країну Навпаки».

✵ Я почув про ваше горе

Й через доли, через гори

Свою бороду волік —

Поспішав мерщій сюди

Виручати вас з біди.

Недалеко звідсіля

Є чудна одна земля —

Там ні дня нема, ні ночі,

Кожен робить там, що схоче…

(Бородань малий. «Подорож у країну Навпаки».

✵ Гей, веселий Лоскотоне,

Це прийшли твої брати!

Йди до нас, веселий брате,

В нашу здружену сім’ю!

Підем разом догравати

Ми весілля Плаксію…

(Батраки і робітники. «Цар Плаксій і Лоскотон».

✵ Хай із ними день при дні

Плачуть всі в країні діти,

Бо сміятись і радіти

У моєму царстві — ні!

Хто всміхнеться — в часі тім

Я того негайно з’їм!

(Цар Плаксій. «Цар Плаксій і Лоскотон».

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

— Що найбільше сподобалося?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

— Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «Вірші українських поетів для дітей».

Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.