Всі публікації щодо:
Сенченко Іван

Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2015 рік

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити аналізувати прочитане, передавати інтонацією настрій персонажів твору; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до прекрасного.

Хід уроку

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

Робота над скоромовкою

Гра «Дощик»

Мій дідусь живе в селі, в нього сиві вуса.

Я сокирою рубати в дідуся навчуся.

Я навчусь траву косити і в сарай її носити.

Дідусю бракує рук — допоможе йому внук.

Артикуляційна гімнастика

«Смачне варення».

Висунути широкий язик, облизати верхню губу та заховати язик углиб рота. Повторити 10-15 разів.

«Змійка».

Рот широко відкрити. Язик сильно висунути вперед, напружити, зробити вузьким. Вузький язик максимально висунути вперед та заховати углиб рота. Рухати язиком у повільному темпі 10-15 разів.

«Маляр».

Висунути язик, рот трохи відкрити. Облизувати спочатку верхню, а потім — нижню губу по колу. Виконати 10-15 разів, змінюючи напрям.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Робота в парах. Гра «Ти — мені, я — тобі»

Учні зачитують одне одному знайдені в художній літературі описи пейзажу.

МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Який розділ ми почали вивчати?

— Сьогодні ми будемо спостерігати, як описує пейзаж письменник Іван Сенченко.

СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Виразне читання твору вчителем (с. 63-64)

— Чи сподобався вам твір?

— Яким настроєм він пронизаний?

— Які картини ви уявляли, слухаючи його?

Словникова робота

Читання колонок слів «луною» за вчителем

Брели

обличчя

лелечко

поб’ються

чимчикують

вчувається

підпадьомка

жовтогаряче

Прочитайте слова кожної колонки на одному мовному видиху.

— Для чого в нашій мові вживається слово лелечко? (Уживається для висловлення жалю, нарікання, страху або здивування (часто разом з «ой» ).)

— Як ви розумієте слово чимчикують? (Чимчикують — ідуть швидко, поспішно, часто ступаючи.)

— Яке слово складається з двох частин? (Жовтогаряче)

Фізкультхвилинка

Робота в парах. Підготовка до виразного читання тексту

— З якою інтонацією, силою голосу і в якому темпі будете читати текст?

— Як передасте настрій хлопців?

Виразне читання тексту учнями

Аналіз змісту тексту з елементами вибіркового читання

— Де йшли хлопці?

— Які трави росли обабіч стежки?

— Якими квітами захоплюється автор?

— Який настрій був у хлопців?

— Хто їх хвалив за п’ятірки?

— Куди йшли Женька і Левко?

— Чому життя у них прекрасне?

— Знайдіть у тексті порівняння.

Гра «Голосування ногами»

Діти стають у дві шеренги: права шеренга — «я вважаю, що твердження правильне»; ліва шеренга — «я вважаю, що твердження неправильне».

— Я читатиму речення, деколи навмисне замінюючи слово чи вираз, а ви швидко шукаєте його в тексті. Якщо речення правильне, то тупає ногами права шеренга. Якщо речення неправильне — тупає ногами ліва шеренга та зачитує правильну відповідь.

Робота за ілюстрацією

— Розгляньте ілюстрацію до твору.

— Що художник зобразив на ілюстрації? Які кольори він використав?

— Який настрій вони створюють? Як передають характер твору?

— Які рядки твору проілюстрував художник?

— Які відчуття викликає ілюстрація?

ПІДСУМОК УРОКУ

— З яким твором ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

— Що нового для себе відкрили?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виконати ілюстрацію до рядків, що найбільше сподобалися.







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.