Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали
Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2015 рік
ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ «ПЕЙЗАЖ У ПРОЗОВИХ ТВОРАХ» - Лірика - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ
Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом «Пейзаж у прозових творах»; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Артикуляційна гімнастика
✵ «Пароплав гуде».
Губи в посмішці, відкрити рот, з напругою вимовити довгий «и-и-и…».
✵ «Слоник п’є».
Витягнувши вперед губи трубочкою, утворити «хобот слоника». «Набирати водичку», злегка при цьому прицмокуючи.
✵ «Індик базікає».
Язиком швидко рухати по верхній губі — «бл-бл-бл-бл…».
2. Розгадування ребусів
г1а; пі2л; віЗло; заЗмка; перб; мі100; пі100лет; 100янка; 7я; ві3на; 100ляр; 3буна.
(Година; підвал; вітрило; затримка; першість; місто; пістолет; стоянка; сім’я; вітрина; столяр; трибуна)
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «Хто краще?»
Конкурс на краще виразне читання оповідання Василя Сухомлинського «Ми їздили в Канів…».
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми завершуємо вивчати розділ.
— Пригадайте його назву.
— Розгорніть зміст підручника.
— Знайдіть вивчений розділ.
— Яким твором починається розділ?
— Яким завершується?
— Назвіть свій улюблений твір.
— Чим він вам сподобався?
V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Чи уважний ти читач?»
Тестування
1. Скільки було каченят у Чомги?
а) Троє; б) двоє; в) четверо.
2. Під яким деревом перепочивала письменниця Марко Вовчок?
а) Під вербою; б) під липою; в) під кленом.
3. Які дійові особи з твору Михайла Коцюбинського «На небі сонце…» хотіли бути схожими на небо?
а) Сокирки; б) волошки; в) петрові батоги.
4. Що збирало дівча на узбіччі дороги?
а) Стручки гороху; б) польові квіти; в) гриби.
5. До кого хотіла тихо підкрастись дівчинка?
а) До зайчатки; б) до перепілки; в) до зозулі.
6. Біля якого міста знаходиться могила Т. Г. Шевченка?
а) Києва; б) Умані; в) Канева.
Відповіді: 1в; 2а; 3б; 4а; 5б; 6в.
2. Фізкультхвилинка
3. Робота в групах
— З’єднайте назву твору з автором.
Марко Вовчок |
«На небі сонце…» |
Олесь Гончар |
«Чомга і весна» |
Іван Сенченко |
«Другого дня» |
Михайло Коцюбинський |
«Солов’їна сторожа» |
Василь Чухліб |
«Чимчикують наші хлопці…» |
4. Гра «Пригадай твір і його автора»
✵ Що то синіє?
— Волошка.
— Яка гарна!
(«Солов’їна сторожа» за Олесем Гончаром)
✵ Хлопці брели поміж квітами. Женька скинув кепку, підставив під сонце спітнілий лоб. Левко теж… (Іван Сенченко «Чимчикують наші хлопці…» )
✵ Бачимо далекі береги Дніпра, його могутні води, бачимо зелені ліси на високих кручах. І все це дороге для нас. (Василь Сухомлинський «Ми їздили в Канів…» )
✵ Вона почула весну найперша… Все вище піднімалося сонце, крига відступала й відступала від ополонки. (Василь Чухліб «Чомга і весна» )
✵ Округи мене то жито половіє, а в житі купка льону голубо цвіте; то ячмінь колоситься; оддалеки гайок синіє… (Марко Вовчок «Другого дня» )
✵ Твердий, безостий колос б’є по руках, а стебло лізе під ноги. (Михайло Коцюбинський «На небі сонце…» )
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
Гра «Закінчи речення»
✵ Сьогодні на уроці я вчився…
✵ Мені було цікаво…
✵ Свою роботу на уроці оцінюю…
✵ Урок завершую з… настроєм.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Відповідати на запитання рубрики «Повтори і пригадай» (с. 72).