ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Всі публікації щодо:
Дерманський Олександр

Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2015 рік

ОЛЕКСАНДР ДЕРМАНСЬКИЙ. ЧУДОВЕ ЧУДОВИСЬКО (Уривок). ЧЕМПІОН З БАРАНЦІВ - Жанри прози - У КРАЇНІ ДИТИНСТВА

Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом українського дитячого поета, прозаїка і казкаря Олександра Дерманського, з уривком з його твору «Чудове чудовисько»; вдосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; розширювати словниковий запас учнів; удосконалювати зв'язне мовлення, творчу уяву, образне мислення; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Гра «Дощик».

Діти читають хором.

✵ Накрапає дощ (тихо).

✵ Дощ пускається сильніше (голосніше).

✵ Злива (голосно).

✵ Дощ слабшає (тихіше).

✵ Дощ припинився (читання припиняється).

Бджілка з джмеликом дзижчать,

Дитинчат дзижчати вчать.

Дзи-дзи-дзи та джи-джи-джи,

Як бджола, — і ти скажи.

2. Гра «Вгадай предмет за ознаками».

Ведучий називає кілька ознак задуманого предмета, доки учасники гри не відгадають назву предмета.

✵ Тоненька, довга, сталева, гостроноса, швейна. (Голка)

✵ Неозоре, глибоке, бурхливе, небезпечне, солоне. (Море)

✵ Темна, зоряна, місячна, тиха, прохолодна. (Ніч)

✵ Народна, колискова, мелодійна, гарна, весела. (Пісня)

✵ Маленька, кругленька, червоненька, запашна. (Суничка)

✵ Дерев’яний, чотириногий, письмовий, кухонний, накритий. (Стіл)

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Хто краще?».

Конкурс на краще виразне читання твору Олександра Довженка «Пустіть колядувать…».

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми ознайомимося із життєвим і творчим шляхом українського дитячого поета, прозаїка і казкаря Олександра Дерманського, з уривком з його повісті «Чудове чудовисько».

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Біографічна довідка

— Чудовими творами Олександра Дерманського зачитуються як наймолодші читачі, так і підлітки. Не залишають вони байдужими і дорослих. З-під його пера виходять чарівні казки, повісті, твори в жанрі фентезі, чудові вірші, публіцистичні твори.

Народився письменник 28 листопада 1976 року в селі Гайворон Володарського району Київської області. Вищу освіту здобув у стінах Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, навчаючись на філологічному факультеті. Відтоді викладає за фахом у Київському технікумі електронних приладів.

У 2001-2012 роках працював літературним редактором дитячого журналу «Стежка». Декілька років тому став членом Спілки письменників України.

2. Гра «Рибки».

Самостійне мовчазне читання статті «Олександр Дерманський». у підручнику (с. 109)

— Де і коли народився Олександр Дерманський?

— Які твори він пише?

3. Фізкультхвилинка

4. Робота над уривком з повісті Олександра Дерманського «Чудове чудовисько». «Чемпіон з Баранців».

1) Словникова робота.

Читання кожної колонки згори вниз «луною». за вчителем і знизу вгору «буксиром». із сусідом по парті

Басок

вихор

завірюха

кепсько

ошелешена

натхнення

неоковирного

нікудишній

Тлумачення слів

Натхнення — стан людини, що характеризується піднесенням її творчих сил, активізацією всіх психічних процесів.

Неоковирний — вайлуватий, неповороткий, незграбний.

Ошелешена — надзвичайно здивована, вражена.

Вихор — рвучкий круговий рух вітру.

Бас — низький чоловічий голос.

— Доберіть синоніми до слів завірюха (хуртовина, метелиця, завія); кепсько (погано).

2) Гра «Рибки».

Самостійне мовчазне читання твору учнями

— Чи сподобався вам твір?

— Хто є його головним героєм?

— Який настрій створює твір?

— Що ви уявляли, читаючи його?

3) Читання твору учнями «ланцюжком».

4) Фізкультхвилинка.

5) Аналіз змісту твору з елементами вибіркового читання.

— Чим займалася Соня?

— Чому в неї не виходило створити гарну фігурку?

— Чому Соню покинуло натхнення?

— Що дівчинка побачила за вікном?

— Прочитайте опис завірюхи.

— Що дівчинка побачила в першому вихорі? у другому?

— З ким Соня намагалась поділитися своїми спостереженнями?

— Що відповіла їй бабуся?

— Як Соня познайомилась з чудовиськом?

— Знайдіть і прочитайте його опис.

— Яким виявилося чудовисько?

6) Робота в парах.

Підготовка до читання діалогу чудовиська і Соні

— З якою інтонацією будете читати слова Соні?

— Які слова вам допоможуть у цьому? (Промовила й схопилася, перелякано запитала, загикуючись запитала, спитала ошелешена.)

— З якою інтонацією будете читати слова чудовиська?

— Які слова вам допоможуть у цьому? (Почув чийсь грубенький голос; промовив загадковий голос; відповів несподіваний гість; й бровою не повівши, вигадало чудовисько; запевнило чудовисько.)

7) Вправи на розвиток швидкості читання.

а) Гра «Хто читає уважніше?».

— На що було схоже чудовисько? (На стіжок сіна)

— Якого воно було кольору? (Яскраво рожевого в синю цяточку)

— Якого баранця ліпила Соня? (Синього з фіолетовими ріжками)

— Хто намастив повидлом учительські окуляри? (Сашко П’явочка)

— Від якої цукерки Соня побачила обгортку в першому сніговому вихорі? (Від «іриски».

б) Гра «Хто читає швидше?».

— Знайдіть абзац зі словами:

«Чому я повинна дурно страждати?»;

«Дівчинка навчалася в третьому класі й уже давно не вірила у всіляких казкових істот»;

«Соня підійшла до вікна — люди добрі!».

в) Гра «Дочитай речення».

— Знайдіть і дочитайте речення (записані на дошці).

Зажурена дівчинка підійшла до вікна… (3)

Але ж зараз вона сама бачила, як за вікном… (5)

Соня ліпила… (1)

Там справді стояло… (6)

А засніжений двір… (2)

Раз по раз повз вікно… (4)

Знаєш, мені в лісі… (7)

— Позначте цифрами послідовність подій у тексті.

8) Стислий переказ твору (за опорними реченнями, поданими на дошці).

9) Гра «Голосування ногами».

Діти стають у дві шеренги: права шеренга — «я вважаю, що твердження правильне»; ліва шеренга — «я вважаю, що твердження неправильне».

— Я читатиму речення, деколи навмисне замінюючи слово чи вираз, а ви швидко шукаєте його в тексті. Якщо речення правильне, то тупає ногами права шеренга. Якщо речення неправильне — тупає ногами ліва шеренга та зачитує правильну відповідь.

10) Робота за ілюстрацією.

— Розгляньте ілюстрацію до твору.

— Кого художник зобразив на ілюстрації? Які кольори він використав?

— Який настрій вони створюють? Як передають характер твору?

— Як ілюстрація передає почуття, які переживають дівчинка і чудовисько?

— Які рядки твору проілюстрував художник?

— Які відчуття викликає ілюстрація?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Закінчи речення».

✵ Сьогодні на уроці я вчився…

✵ Найбільше мені сподобалося…

✵ Мене вразило…

✵ Хотів би дізнатися…

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Стисло переказувати твір (с. 109-112).

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 91

1. Робота над скоромовкою

Гра «Дощик».

Діти читають хором.

✵ Накрапає дощ (тихо).

✵ Дощ пускається сильніше (голосніше).

✵ Злива (голосно).

✵ Дощ слабшає (тихіше).

✵ Дощ припинився (читання припиняється).

Ґедзик ґвалт гукає ґаву,

Кличе ґаву на галяву.

Ґава виглянула з ґанку,

Гука ґедзя на гулянку.

2. Робота в групах

Гра «Поети».

— Допишіть два рядочки, щоб вийшли веселі вірші.

1- ша група

Раз цибуля вийшла з хати,

Хто їй стрівся — мусив чхати…

2- га група

Їв лелека Кашу з глека…

3- тя група

Джміль ромашці щось на вухо

Прошептав і полетів…

4- та група

Йшла синичка до кринички,

Загубила черевички…







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit