Всі публікації щодо:
Бойко Грицько

Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2015 рік

ГРИЦЬКО БОЙКО. ВІДПОЧИТИ НІКОЛИ - Гумористичні твори - У КРАЇНІ ГУМОРУ

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; учити узагальнювати, висловлювати оцінні судження; розвивати вміння аналізувати, пояснювати переносне значення слів, висловів; виховувати почуття відповідальності за свої слова і вчинки.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

— Доброго ранку! — травам росистим.

— Доброго ранку! — квітам барвистим.

— Доброго ранку! — сонечку ясному.

Людям усім і всьому прекрасному.

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Робота в групах. Гра «Телефоніст».

Учитель видає першому учаснику кожної групи текст скоромовки. За сигналом учителя перші учасники кожної групи мовчки читають скоромовку. Розказують пошепки наступному учасникові своєї групи і т. д. Яка команда швидше передасть скоромовку до останнього гравця, та й виграла. Останній учасник кожної групи має розказати скоромовку.

Дзюрчить у лісі джерело,

Вода дзеркальна в ньому.

Допомагає джаз лісний

Перебороти втому.

2. Гра «Склади прислів'я».

Робиш добро — не кайся,

того й наберешся.

Все добре переймай,

а добрі діла.

Не одежа красить людину,

а зла уникай.

З ким поведешся,

а робиш зло — на зло й сподівайся.

— Поясніть, як ви розумієте ці прислів’я.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Хто краще?».

Конкурс на краще виразне читання вірша Грицька Бойка «Хвастунець».

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з веселими віршами Грицька Бойка.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра «Передбачення».

— Прочитайте заголовок з відповідною інтонацією.

«Відпочити ніколи».

«Відпочити ніколи».

«Відпочити ніколи».

— Як ви вважаєте, про що йтиметься у вірші, який має такий заголовок?

2. Виразне читання вірша вчителем (с. 115)

— Чи сподобався вам вірш?

— Який настрій він у вас викликав?

— Які картини ви уявляли, слухаючи його?

3. Словникова робота

Читання слів «луною». за вчителем; «буксиром». у парах

Ганок

читаю

морока

загораю

зачитався

канікули

розпочались

відпочити

— Прочитайте спочатку всі дієслова, потім — іменники.

— Доберіть синонім до слів морока (клопіт); загораю (засмагаю).

4. Фізкультхвилинка

5. Гра «Бджілки».

Самостійне напівголосне читання вірша учнями

— Хто є головним героєм вірша?

6. Робота в парах. Підготовка до виразного читання вірша

— У якому темпі, з якою інтонацією, силою голосу будете читати вірш?

7. Виразне читання вірша учнями

8. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання

— Яку проблему не може розв’язати хлопчик?

— Що він робив кожного ранку?

— Куди його приводила стежка-стрічка?

— Що він робив біля річки?

— Яка прикрість сталася з ним?

— Чи справді хлопчику ніколи відпочити?

— Що б ви йому порадили?

9. Вправи на розвиток техніки читання

1) Гра «Дочитай рядок до кінця».

Учитель або учень називає перше слово певного рядочка вірша, а клас має швидко знайти і дочитати рядок.

2) Гра «Знайди риму».

Канікули — (ніколи).

Ранок — (ґанок).

Стрічка — (річки).

Читаю — (загораю).

Зачитався — (не скупався).

Морока — (боки).

У ліжку — (книжку).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Який твір вивчали на сьогоднішньому уроці?

— Хто автор цього твору?

— Яка тема вірша?

— З яким настроєм завершуєте урок?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виразно читати вірш (с. 115).