Всі публікації щодо:
Світличний Іван

Розробки уроків - ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 4 клас ІІ семестр - (за підручником В. О. Науменко) - 2015 рік

ЯН БЖЕХВА. СТОНОГА (В перекладі Івана Світличного) - Гумористичні твори - У КРАЇНІ ГУМОРУ

Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Івана Світличного; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; учити учнів правильно інтонувати речення відповідно до настрою твору; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок.

Кожен з вас вже постарався,

До уроку готувався.

Тож девіз тепер згадаймо

І урок вже починаймо.

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (див. додатковий матеріал до уроку на с. 90)

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Робота в групах

Учні читають вірші, оповідання, у яких розповідається про малят уранці.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з творчістю Івана Світличного. Письменник плідно працював над перекладами творів.

Ми прочитаємо вірш польського поета Яна Бжехви у перекладі Івана Світличного.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виразне читання вірша вчителем (с. 119-120)

— Чи сподобався вам вірш?

— Який він за настроєм?

— Які картини ви уявляли, слухаючи його?

2. Словникова робота

Читання колонок слів «луною». за вчителем, потім напівголосно у парах одне одному

Мешкала

кинеться

поплутала

безладді

найледачіша

напосіла

впорядковувати

опинилась

— Яке слово «зайве». в першій колонці? (Найледачіша, решта — дієслова.)

— У другій колонці? (Безладді, решта — дієслова.)

— Доберіть синонім до слова мешкала (жила); безладдя (бедлам, непорядок, плутанина).

— Як ви розумієте слово напосіла?

Напосісти — сідати, навалюватися на кого-, що-небудь.

3. Гра «Рибки».

Самостійне мовчазне читання вірша учнями

— Хто є головним персонажем вірша?

4. Фізкультхвилинка

5. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання

— Де мешкала Стонога?

— Куди її запросили?

— Як Стонога відреагувала на запрошення?

— Як автор говорить про її радість?

— Що трапилося з її ногами?

— Як поет описує заплутані ноги Стоноги? Прочитайте.

— Що вам видалося найкумеднішим у вірші?

— Чи трапляються подібні ситуації у людей?

6. Робота в парах. Підготовка до виразного читання вірша

— У якому темпі, з якою інтонацією і силою голосу будете читати вірш?

— Де зробите паузи?

— Які речення прочитаєте з окличною інтонацією? Які — з питальною?

7. Конкурс на краще виразне читання вірша

8. Гра «Добери риму».

Біля — … (весілля).

Стонога — … (з порога).

На дорогу — … (ноги).

Справи — … (праві).

Задні — … (безладді).

Вперта — … (четверту).

Просто — … (шосту).

Десяту — … (відстати).

9. Гра «Я — тобі, ти — мені».

Робота в парах

Перший учень читає перший рядок, а другий учень — наступний, і так далі, до кінця вірша.

10. Робота за ілюстраціями

— Розгляньте ілюстрації до цього вірша.

— Кого і що художник зобразив на ілюстраціях? Які кольори він використав?

— Який настрій вони створюють? Як передають характер Стоноги?

— Яким рядкам вірша відповідають ілюстрації?

— Які малюнки створили б ви за сюжетом вірша?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Закінчи речення».

✵ Сьогодні на уроці я вчився…

✵ Мені було цікаво…

✵ Свою роботу на уроці оцінюю…

✵ Урок завершую з… настроєм.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виразно читати вірш (с. 119-120), намалювати ілюстрацію.







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.