Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Крип’якевич Іван
Літературне читання 4 клас - Конспекти уроків до підручника О. Я. Савченко - 2018
КНИГИ ЗА КНЯЖОЇ ДОБИ
Матеріал уроку. Іван Крип’якевич «Книги за княжих часів».
Мета. Продовжити знайомити учнів з історією створення книг, навчати дітей аналізувати думки твору; формувати уміння працювати з науково-популярними текстами; удосконалювати навички читання.
Обладнання. Картки на розширення поля читання.
Хід уроку
I. Вправи на вдосконалення навичок читання.
1. Гра «Віднови прислів’я».
— Прочитайте прислів’я. Чи мають вони зміст?
У книзі шукай не букви, а дзеркало життя.
Книга — коли її читають.
Книга — не пряник, а думки.
Книга корисна, дітей до себе манить.
— Поміняйте частини прислів’їв так, щоб вони набули змісту.
2. Вправа на розвиток мовної здогадки.
— Прочитайте слова, подумки вставляючи пропущені букви.
П_П_Р (папір)
П_П_РУС (папірус)
ДР_КАРН_ (друкарня)
П_РГАМ_НТ (пергамент)
Т_ЛЯЧ_ ШК_Р_ (теляча шкіра)
ГЛ_Н_НІ ПЛ_ТК_ (глиняні плитки)
СТ_Н_ ПЕЧ_Р (стіни печер)
ОКР_М_ Д_Щ_ЧК_ (окремі дощечки)
3. Гра «Закінчи речення».
Учитель починає речення, а школярі його закінчують, добираючи відповідні слова із попереднього завдання.
✵ «Сторінками» найдавніших книжок були … (стіни печер).
✵ Далі люди додумалися писати на … (глиняних плитках), які обпалювали у печах.
✵ У Стародавньому Єгипті книги виготовляли з річкового очерету — … (папірусу).
✵ У стародавньому Китаї робили книги з … (окремих дощечок).
✵ 3 часом люди навчилися робити книги з тонкої … (телячої шкіри). Цей особливий матеріал називався… (пергамент).
✵ Близько 2 тисяч років тому люди навчилися робити значно дешевший матеріал, яким користуються і зараз. Це — … (папір).
✵ Зараз книги виготовляють у … (друкарні).
II. Повідомлення теми та мети уроку.
— А про життя книги у Київській Русі за княжих часів дізнаємось, прочитавши твір Івана Крип’якевича.
III. Опрацювання твору І. Крип’якевича «Книги за княжих часів».
1. Слухання твору учнями. Перевірка первинного сприймання.
— Слухаючи твір, подумайте, про що ви вже знали, а що з почутого вам незрозуміле. Підготуйте запитання про це.
Після читання учитель дає відповіді на запитання дітей.
2. Словникова робота.
а) Вправа на розширення поля читання. Робота на картках у парах.
при |
перó |
пúсар |
Нéстор |
істóрія |
монастúр |
початкóві |
літопúсець |
найвідóміший |
перепúсування |
цікáвився |
найдавнíша |
писáння |
рукóписи |
монáх |
вчéний |
все |
сáжа |
— Знайдіть і прочитайте спільнокореневі слова.
б) Пояснення лексичного значення слів.
Монах — член релігійної громади, який прийняв постриг і дав обітницю вести життя, відповідне до монастирського статуту.
Сажа — чорна порошкова маса, що утворюється внаслідок неповного згорання палива і осідає у печах; кіптява.
3. Повторне читання твору учнями вголос.
— Якою була книга за княжих часів?
— Хто зберігав книги?
4. Аналіз змісту твору.
— Де перебували вчені та письменники у ті часи?
— Як називалися люди, котрі переписували книги? На чому тоді писали?
— Як прикрашали сторінки рукописних книг?
— Чому ці книги могли мати тільки князі?
— Хто був найвідомішим вченим за княжих часів? Де жив Нестор-літописець?
— Яке значення цієї людини в історії України?
— Як називалася перша історія України?
— Пригадайте, автором якого літопису був Нестор. («Повість минулих літ».)
5. Вправа на розвиток швидкості читання. Гра «Засічка-кидок».
6. Стислий переказ твору.
7. Тестування.
Учитель зачитує речення, а учні на картках ставлять + (так) чи — (ні).
1) При дворах давніх українських князів перебували різні учені й письменники.
2) Переписування однієї книги тривало цілі десятиліття.
3) Для писання брали залізне перо.
4) Князі збирали такі рукописи і зберігали їх у своїх церквах.
5) Він був монахом Печерського монастиря у Києві.
6) «Повість минулих літ» — це перша історія України.
Правильні відповіді: 1) +; 2) — ; 3) — ; 4) — ; 5) +; 6) —.
8. Робота в зошитах (с. 18, завд. 3 — 4).
IV. Підсумок уроку.