Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Літературне читання 4 клас - Конспекти уроків до підручника О. Я. Савченко - 2018
УКРАЇНЦІ ЗА ОКЕАНОМ
Матеріал уроку. Іван Боднарчук «На новій землі».
Мета. Розширювати знання учнів про українців за кордоном; розвивати уміння знаходити у структурі тексту описи, міркування, дослідити, як допомагають вони передати душевний настрій героїв; виховувати патріотичні почуття, любов до рідної землі.
Хід уроку
I. Мовна розминка.
1. Гра «Утвори за зразком».
— Народ, який живе в Україні, називають … (український),
в Америці — … (американський),
у Франції — … (французький),
у Канаді — … (канадський),
у Росії — … (російський),
у Польщі — … (польський).
2. Вправа з техніки мовлення.
Читання прислів’я на одному мовному видиху з дошки.
Нашого цвіту — по всьому світу.
Читання прислів’я з різною інтонацією (радісно, запитально, здивовано, перелякано).
— Поясніть зміст цього прислів’я.
II. Повідомлення теми та мети уроку.
— Українські історики стверджують, що понад сто років тому багато українців (особливо із Західної України) поїхали в далекі чужі країни у пошуках роботи і кращого життя.
В Америці, Канаді, Бразилії вони сумлінно і наполегливо працювали, облаштовували нові, неосвоєні землі. Намагаючись жити разом, берегли свою національну самобутність, свої культурні та побутові особливості, інакше кажучи, — все те, що пов’язувало їх з батьківщиною. Минали роки, десятиліття, але українці не забували своєї мови, історії, звичаїв і обрядів. На чужих землях виникали товариства й організації, що об’єднували українців. Значну роль у їхньому житті відігравала церква.
В Америці немає солов’їв,
та є церкви і люди з України (Я. Паладій).
І зараз скрізь, де живуть наші колишні співвітчизники, їхні діти прагнуть вивчати рідну мову.
Сьогодні на уроці ми прочитаємо оповідання Івана Боднарчука з «Читанки». за якою вчаться діти-українці, які живуть у Канаді і вивчають українську мову.
III. Опрацювання оповідання І. Боднарчука «На новій землі».
1. Слухання твору учнями. Перевірка первинного сприймання.
— Слухаючи твір, подумайте, про які часи йдеться.
— Від чийого імені ведеться розповідь?
2. Словникова робота.
Читання колонок слів у парі «буксиром».
готувала |
посідали |
посміхається |
складала |
вийшли |
казав |
дивилась |
пустились |
накрив |
розглянулась |
пересіли |
виконав |
поклала |
зупинились |
підспівував |
— Прочитайте спочатку слова, в яких наголос падає на І склад, тоді ті, в яких — на II склад і т. д.
3. Повторне читання твору учнями (мовчки).
— Хто дійові особи оповідання?
4. Аналіз змісту твору. Вибіркове читання.
— Скільки років було дядькові Андрію? Про що він розповідав дітям?
— Прочитайте, як мати готувалася до далекої дороги.
— Про що запитували діти маму? Зачитайте її відповідь.
— Як ви розумієте ці слова?
— Що в оповіданні сказано про труднощі далекої подорожі до нових земель?
— Як сприймають переїзд діти, мати, батько? Доведіть свої слова рядками з твору.
— Які труднощі долали сім’ї переселенців на нових землях?
— Знайдіть пораду дядька Андрія. Як ви розумієте його слова?
5. Вправа на розвиток швидкості читання.
Гра «Хто читає швидше?».
— Прочитайте усі питальні речення.
— Знайдіть у тексті міркування.
— Продовжте порівняння: «потім море немов … (сказилося)». «мати сумна, як … (осінь)». «обсіли маму, як … (курчата квочку)».
6. Мовно-логічне завдання.
— Прочитайте слова кожного стовпчика зі словникової роботи так, щоб відновилась послідовність дій.
(Діти можуть користуватися підручником.)
— Дії яких дійових осіб вони передають?
7. Робота в зошитах (с. 22 — 23, завд. 1 — 5).
IV. Підсумок уроку.
1. Хвилинка-цікавинка.
— Перша українська школа в США була відкрита в містечку Шамокін (штат Пенсільванія) 1893 року. Школи, які згодом одна за одною почали створюватися в інших місцевостях, спершу були мало пристосовані для навчання: бракувало викладачів, підручників. Але навіть за таких умов вони відігравали величезну роль у збереженні української мови.
У Парагваї деякі місцевості мають суто українські назви: Нова Україна, Нова Волинь, Богданівка, Перевертівка, Тарасівка, Морозенко. В столиці Парагваю Монтевідео та в столиці Венесуели Каракасі є вулиці під назвою «Україна».
Українська мова в Бразилії широко розповсюджена, особливо — в сільській місцевості, де проживає багато вихідців з України. Нині викладання української мови здійснюється у малій семінарії Святого Йосафата у Прудентополісі, майже при всіх українських церквах працюють суботні курси українознавства. А у Південній Америці є університет, де викладають українську мову, літературу й історію.
2. Відповіді на запитання.
— Який твір читали? Який він за жанром: оповідання, казка чи науково-популярний твір? Доведіть свою думку.
— Чого навчає нас автор своїм оповіданням?
— Яка головна думка твору?
— Де б ви не були, куди б не закинула вас доля, пам’ятайте: ви — діти України. І нехай у кожному серці живуть мудрі і безсмертні слова Шевченка:
Учітеся, брати мої,
думайте, читайте,
і чужому научайтесь,
й свого не цурайтесь.