Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Уроки української літератури. Учитель року - Є. І. Науменко 2007
О. Довженко. «Зачарована Десна» - задушевна лірична оповідь про дитинство письменника
Кочергіна Ліна Миколаївна - Урок із циклу «Я і світ»
6 клас
Учитель української мови та літератури І категорії навчально-виховного комплексу м. Шепетівка Хмельницької області. Учасник ХІІ Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року — 2007».
Закінчила Переяслав-Хмельницький державний педагогічний інститут. Працює над проблемою «Розвиток критичного мислення учнів на уроках української літератури».
Має високу науково-теоретичну та методичну підготовку, виявляє достатній рівень професіоналізму. Досконало знає вимоги програми щодо рівня знань, умінь і практичних навичок учнів, зміст основних документів про школу, забезпечує високий методичний рівень організації навчально-виховного процесу, постійно працює над підвищенням рівня кваліфікації шляхом курсової, семінарської підготовки та самоосвіти. Своє завдання як учитель української мови та літератури вбачає в реалізації особистісно орієнтованої парадигми освіти через створення оптимальних умов для розвитку і становлення особистості учня як суб’єкта діяльності та суспільних відносин; значну увагу приділяє розвитку мовно-комунікативних компетенцій, працює над формуванням читацьких умінь, власних оціночних суджень щодо змісту та художньої цінності творів.
Досконало володіє ефективними формами, методами організації навчально-виховного процесу. Для уроків Ліни Миколаївни характерна чітка послідовність, логічна обумовленість етапів, дотримання дидактичних принципів навчання.
Працює за технологією концентрованого навчання, що забезпечує умови для самонавчання, самореалізації особистості. Досвід роботи з технології концентрованого навчання на уроках української мови та літератури узагальнювався обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Успішно розв’язує проблему особистісно зорієнтованого підходу до навчання учнів шляхом використання інтерактивних методик: «карусель», робота в «малих групах», «метод-прес», «мікрофон», «акваріум», «мозковий штурм» тощо.
Значну увагу приділяє позакласній роботі з предмета. Надає перевагу таким формам роботи: дискусійні клуби, творчі студії, літературно-музичні композиції, літературні вітальні тощо. У 2006 році спільно з учителями-словесниками розробила електронний посібник «Українська мова. 10 клас. Підготовка до зовнішнього тестування».
Мета: визначити основні джерела особистості письменника та його таланту як підґрунтя для написання автобіографічного твору; вдосконалювати вміння учнів щодо аналізу художнього твору; розвивати критичне мислення учнів; виховувати духовні цінності особистості.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: портрет О. П. Довженка, репродукції до кіноповісті, опорні схеми, електронний посібник «Книга вголос».
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація знань учнів (форма роботи — сенкан)
Спираючись на зміст кіноповісті «Зачарована Десна», спробуйте виділити головне і обрамити його у формі сенкану, підібравши опорні слова.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Бесіда з класом. З чим у вас асоціюється дитинство? Створіть асоціативне ґроно
2. Висновок щодо даного виду роботи
А яким було дитинство у головного персонажа твору «Зачарована Десна», самого автора О. П. Довженка?
IV. Повідомлення теми та проектування мети уроку учнями, вчителем
V. Етап засвоєння знань
1. Завдання учням
Охарактеризуйте образ Сашка і презентуйте його аудиторії.
2. Самостійна робота учнів
Створюючи характеристики персонажа, учні працюють з текстом твору і створюють інформативне ґроно.
3. Презентація образу Сашка учнями
4. Завдання учням
Як ви міркуєте, хто з членів родини займає найважливіше місце у формуванні світогляду малого Сашка? Чому?
Розмістіть персонажів кіноповісті на умовних сходинках залежно від їхнього впливу та місця в житті хлопчика, спираючись на текст.
Сашко
5. Самостійна робота учнів
Учні діляться враженнями від сприйняття прочитаного твору. Одні дотримуються думки, що першочергове місце в житті Сашка займає батько Петро Семенович, інші — дід Семен, прадід Тарас. Учні мають змогу подискутувати, вдаючись до форми роботи «методика взаємних запитань» за технологією критичного мислення.
VI. Етап закріплення знань учнів
1. Дискусія з приводу проблемного питання
Чи згодні ви з думкою, що «Життя — одне з найбільших і найвеличніших з усіх мислимих благ?»
Учням пропонується такий вид роботи, як «сітка Елвермана». Вони користуються під час роботи таблицею:
Так |
Проблема |
Ні |
У двох колонках «Так» і «Ні» учні зазначають аргументи, що схвально або заперечно відповідають на проблему, використовуючи зміст твору, і кожен з них робить свій висновок, чітко аргументує свою позицію під час дискусії.
2. Підбиття підсумків роботи у формі асоціативного ґрона
3. Самостійна робота учнів. Завдання творчого характеру: форма роботи — «літературні листи»
Напишіть творчу мініатюру у формі листа до одного з персонажів твору чи автора.
4. Вибіркова перевірка даного виду роботи
5. Взаємооцінювання
VII. Підбиття підсумків уроку. Оцінювання учнів
VIII. Оцінювання діяльності учнів
IX. Домашнє завдання
Прочитати кіноповість «Україна в огні». Під час ознайомлення зі змістом твору практикуйте таку форму роботи, як «запитання до автора».