ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Уроки української літератури. Учитель року - Є. І. Науменко 2007

Тарас Шевченко. Розповідь про дитинство поета (уривок з повісті С. Васильченка «Широкий шлях»)
Присмицька Ганна Миколаївна - Рідна Україна. Світ природи. Краса рідного краю в українській поезії. Цикл уроків
5 клас

Учитель української мови та літератури ІІ категорії загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів № 37 з українською та російською мовами навчання, м. Севастополь. Учасник ХІІ Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року — 2007».

Нові ідеї, прогнозовані ситуації успіху, інтерактивні методи і прийоми пронизують усю діяльність Г. М. Присмицької. Упровадження комунікативного підходу до процесу навчання, нових педагогічних технологій, зокрема проектної технології, виводить педагога на новий щабель професійного розвитку, дає додатковий імпульс і стимул учням у вивченні української словесності. Напрацювання Ганни Миколаївни в цій царині є перспективними і потребують поширення в освітньому просторі м. Севастополя. Її система роботи чітка, струнка, здатна зацікавити учнів процесом навчання, розвивати в них уміння та навички застосовувати на практиці раніше отримані знання і набувати досвіду творчої діяльності. Педагог завжди дає своєчасні рекомендації учням щодо успішного виконання розумового завдання, контролює й оцінює його хід і результат.

Учитель у системі працює над підвищенням своєї педагогічної майстерності: виступає як на педагогічних нарадах шкільного колективу, так і на міських семінарах, засіданнях творчих груп. Працюючи в Щорській районній гімназії, вона брала участь в заочному турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

Ганна Миколаївна входить у шкільну та районну творчі групи «Обдаровані діти» щодо апробації та впровадження сучасних технологій навчання. Крім того, вона має досвід щодо участі в національних інтернет-проектах, щодо роботи у складі журі III етапу Міжнародного конкурсу знавців з української мови імені П. Яцика.

Її учні долучались до Всеукраїнського проекту «Україна моя вишивана». Також вихованців Ганни Миколаївни можна побачити серед активних учасників і переможців мовно-літературних змагань, конкурсів майстрів художнього читання.

Проводить педагог активну позакласну роботу, бере активну участь у художній самодіяльності школи. Під її керівництвом учні школи на факультативі «Літературні перлини» вивчають українську міфологію. Керує Ганна Миколаївна творчим гуртком для учнів 5—6 класів «Пролісок».

Мета: закріпити знання біографії Т. Г. Шевченка; поглибити розуміння важливості дитинства для розвитку людини; навчити учнів виразно читати і коментувати; розвивати спостережливість, образне мислення; формувати вміння аналізувати прочитане і робити висновки; стимулювати учнів до самоосвіти; виховувати пошану до славного Кобзаря, любов до рідної землі, до батьків.

Цілі: учні повинні знати: коло проблем, які мають бути розв’язані під час вивчення теми, факти про дитячі роки Т. Шевченка, значення слів кріпак, кріпацтво, кобзар, «Кобзар», пророк; учні повинні вміти: самостійно визначати проблеми, які розв’язуватимуться протягом вивчення теми; читати з позначками і здійснювати рефлексію, складати план до прочитаного; розповідати про Україну часів Т. Шевченка, дитинство поета, його родину.

Тип уроку: коротке знайомство з життєвим шляхом письменника.

Обладнання: портрет Т. Г. Шевченка, виставка творів поета, комп’ютер, відеомагнітофон, фільм «Тарас Шевченко. Заповіт», ілюстрації.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

1. Емоційне налаштування на співпрацю.

Обмін побажаннями в парах («побажай мені удачі»)

2. Випереджувальне завдання з рефлексією

Переглянути слайди. Поділитися враженнями від побаченого («Мікрофон»). Під час демонстрації слайдів учитель зачитує поетичні рядки:

Цілу ніч до зорі я не спала,

прислухалась, як море шуміло,

як темная хвиля зітхала — і як

серце моє стукотіло.

(Л. Українка)

Ніколи мені не забути

Незвичну красу Кримських гір.

(І. Левченко)

Цей ліс живий.

У нього добрі очі.

(Л. Костенко)

Ходімо в сад. Я покажу вам сад,

Де на колінах яблуні спить вітер.

(М. Вінграновський)

Струмок серед гаю як стрічечка.

На квітці метелик мов свічечка.

(П. Тичина)

За сонцем хмаронька пливе,

Червоні поли розстилає...

(Т. Шевченко)

II. Мотивація учнів на роботу з проектами

1. Повідомлення глобальної теми

Який чарівний світ природи! Скільки незбагненного у величній красі рідного краю! Немає жодного письменника, який би у творах не розповідав про свою Батьківщину, про красу природи рідного краю. Ми розпочинаємо нову тему «Рідна Україна. Світ природи», яку будемо вивчати впродовж 11 уроків. Ви перегорнете поетичні сторінки майстрів слова, відкриєте для себе красу, розмаїття української природи та багато інших таємниць у навколишньому світі, відчуєте особливу чарівність образного слова. Підсумком поетичної подорожі мальовничою Україною стануть створені вами творчі проекти, які будете представляти та захищати на останньому уроці.

2. Об’єднання учнів у групи, вибір координатора

Учні сприймають рекомендації вчителя із приводу розподілу на групи та узгоджують кандидатуру координатора.

3. Вибір тем проектів, їх форми представлення («мозковий штурм»). Пропоновані теми:

✵ Альманах «Мій рідний край».

✵ Кросворд «Життя і творчість поета».

✵ Словничок епітетів (за творами поетів Т. Шевченка, К. Малицької, П. Тичини, Б.-І. Антонича, М. Вінграновського).

II. Актуалізація суб’єктивного досвіду

1. Кому належать ці слова: «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь»?

2. Читання вчителем епіграфа уроку, короткий коментар.

3. Технологія «Незакінчене речення»: «Для мене Тарас Шевченко — це...»

III. Оголошення теми уроку. Цілевизначення

Учитель повідомляє тему першого уроку в тематичному блоці, ознайомлює учнів з планом роботи на уроці, дає перелік цілей уроку; учні обирають цілі, доповнюють їх власними.

IV. Опрацювання навчального матеріалу

1. Словникова робота

Пояснити значення слів, записаних на дошці: кріпак, кріпацтво, кобзар, «Кобзар», пророк.

2. Розповідь учителя (з демонстрацією ілюстрацій, епізодів із фільму «тарас Шевченко. Заповіт»)

1) Тези розповіді.

✵ Т. Г. Шевченко народився 9 березня 1914 року в селі Моринцях у сім’ї кріпака Григорія Шевченка.

✵ Першу науку хлопець отримав від батька та діда.

✵ Після смерті матері життя Тараса змінилося. У сім’ї з’явилася мачуха.

✵ Матір хлопчику замінила сестра Катерина. Найкращою подругою і першим коханням була сусідська дівчинка Оксана.

✵ Після смерті батька життя Тараса стало ще тяжчим. Пророцтво батька було сприйнято хлопчиком серйозно, і він пішов у науку до дяка.

✵ Та кріпаки — люди не вільні, тому пан Енгельгардт забирає малого Тараса до себе козачком.

✵ Бажання малювати не полишало хлопчика. Тому пан, побачивши талант Тараса, віддає його в науку до майстра Ширяєва.

2) Проблемне завдання.

Спираючись на зміст твору С. Васильченка «У бур’янах» та статтю з підручника української літератури «Тарас Шевченко», визначити риси характеру малого Тараса.

3. Самостійна робота над статтею підручника «тарас Шевченко»

Читання з позначками (+ — я це знав, ! — нова інформація) та рефлексія.

4. Складання плану до статті підручника (фронтальна робота)

Орієнтовний план

1) Дитинство.

2) Велика родина.

3) Навчання Тараса.

4) Викуп з кріпацтва.

5) Вихід «Кобзаря».

6) Шевченко на засланні.

7) Останнє видання — «Буквар південноруський».

8) Улюблені дитячі поезії.

9) «Вічно живий».

5. Робота над змістом твору С. Васильченка «Широкий шлях». Бесіда

✵ Зачитайте початок твору. Який жанр літератури він нагадує?

✵ Що дізналися про малу батьківщину поета? Як проходило дитинство Тараса?

✵ Знайдіть у тексті пестливі слова в мові Катрі і зробіть з цього висновок.

✵ Розкажіть про пригоду, яка трапилась у Тарасика з чумаками. Опишіть його зовнішність.

✵ Що розповів «волоцюга» про своє «чумакування»?

✵ Хто пророкував Тарасові майбутнє? Що саме? Чи справдилися ці слова?

6. Робота в групах

Учні розв’язують проблемне завдання і звітують.

7. Міні-дискусія (метод «прес»)

Аргументуйте чи спростуйте тезу «Дитинство Т. Г. Шевченка було безрадісним».

VI. Закріплення вивченого матеріалу

Експрес-опитування (технологія «Незакінчене речення»)

✵ Т. Г. Шевченко народився у...

✵ Батьки Шевченка були...

✵ Матір Тарасу замінила сестра...

✵ Довгими вечорами хлопець любив слухати розповіді...

✵ Шевченко хотів бути....

✵ Книга творів Т. Г. Шевченка називалася...

✵ Десять років поет перебував...

✵ Поховано Шевченка...

VII. Рефлексія та оцінювання

1. Аналіз записаного на початку уроку речення: Для мене Шевченко — це...

2. Аналіз досягнення запланованих на початку уроку цілей, а також причин, які сприяли чи заважали їх здійсненню.

3. Усна взаємооцінка та оцінювання вчителем.

VIII. Домашнє завдання

1. Продумати зміст роботи над обраним великим проектом, визначити важливі проблеми.

2. Скласти творчий міні-проект «Світ дитинства Тараса».







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit