Всі публікації щодо:
Пагутяк Галина
Українська література. Конспекти уроків. 5 клас - І семестр - 2016 рік
КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1 ЗА ТЕМОЮ «ВСТУП. СВІТ ФАНТАЗІЇ, МУДРОСТІ» (МІФИ ТА ЛЕГЕНДИ УКРАЇНЦІВ, НАРОДНІ ПЕРЕКАЗИ, НАРОДНІ КАЗКИ; ТВІР Г. ПАГУТЯК (УРОКУ ПЧ № 1). ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
Мета:
- перевірити рівень засвоєння знань учнів з теми;
- формувати й розвивати вміння застосовувати здобуті знання практично, виконувати тестові завдання різних видів;
- виховувати повагу до української літератури, прагнення більше знати й уміти.
ТИП уроку: урок контролю та корекції знань, умінь, навичок.
Обладнання: тестові завдання.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Слово вчителя
Протягом кількох уроків ми вивчали народні казки: знайомилися з їхнім змістом, будовою, особливостями, героями. Сьогодні ми підбиваємо підсумки нашої роботи. Не тільки здобуті знання, а й увага, зосередженість допоможуть вам отримати гарні результати. Бажаю успіху!
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
(Учні записують у зошити тешу уроку.)
IV. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
1. Інструктаж до виконання роботи
Завдання 1-12 мають по чотири варіанти відповідей, із яких лише одна правильна. Виберіть правильну відповідь (0, 5 б.).
2. Виконання учнями тестових завдань
1. Слово фольклор у перекладі з англійської мови означає…
А народні книги, перекази;
Б народна мудрість, народні знання;
В народні казки, легенди;
Г міфи давніх народів.
2. Визначте жанр твору «Берегиня».
А Міф; Б легенда;
В казка; Г байка.
3. Рожевоквітна неопалима купина символізує (за твором «Неопалима купина» ).
А цілющу й живлющу воду;
Б красу української природи;
В незнищенність Вітчизни, народу;
Г любов до матері.
4. Народне оповідання про незвичайні, часом фантастичні події називається.
А легендою; Б казкою;
В байкою; Г переказом.
5. Казка «Летючий корабель» належить до різновиду казок.
А героїко-фантастичних; Б про рослин;
В про тварин; Г соціально-побутових.
6. Головну думку казки «Про правду і кривду» можна передати таким українським прислів’ям.
А Неправдою світ пройдеш, та назад не вернешся.
Б Хочеш їсти калачі — не сиди на печі.
В Злий плаче від заздростей, а добрий — від радостей.
Г Посієш вчасно — вродить рясно.
7. Основні особливості народної казки.
А Обов’язкове задіяння міфологічних персонажів.
Б Наявність казкових героїв, чарівних предметів.
В Віддзеркалення індивідуальності автора.
Г Своєрідність побудови (зачин, трикратність, кінцівка).
8. Маруся не відгадувала таку загадку.
А Що є у світі ситніше над усе?
Б Що є у світі прудкіше над усе?
В Що є у світі солодше над усе?
Г Що є у світі миліше над усе?
9. Таке твердження доводить, що казка «Ох» належить до фантастичних казок.
А Повтори слів і виразів, співзвучні слова, казкові вислови.
Б Змалювання надзвичайних подій, чарівних предметів.
В Дівчина з чорної, як вуглина, стає білою.
Г Ритмічність мови, інтенсивна зміна епізодів.
10. Мацько (Г. Пагутяк «Лялечка і Мацько» ) жив…
А у селі; Б у місті;
В у заповіднику; Г у тайзі.
11. Прислів’я «Щедрий той, хто дає тим, хто не просить» з героїв народної казки «Про правду і кривду» характеризує…
А дядька;
Б чоловіка, якого дядько з небожем зустріли дорогою;
В пана;
Г небожа.
12. Бабуся Олегу розказала казку (Г. Пагутяк «Лялечка і Мацько» ).
А «Фарбований Лис»; Б «Лис Микита»;
В «Рукавичка»; Г «Про правду і кривду».
Достатній і високий рівні
13. Установіть відповідність між назвою твору і його жанром (2 б.).
А |
«Про правду і кривду» |
1 |
Маруся |
Б |
«Лялечка і Мацько» |
2 |
Скороход |
В |
«Летючий корабель» |
3 |
Сорока |
Г |
«Мудра дівчина» |
4 |
Микита |
5 |
Багатий брат |
14. Установіть відповідність між назвою твору і його героєм (2 б.).
А |
«Чому пес живе коло людини?» |
1 |
Фантастична казка |
2 |
Міф |
||
Б |
«Дажбог» |
3 |
Побутова казка |
В |
«Летючий корабель» |
4 |
Легенда |
Г |
«Мудра дівчина» |
5 |
Оповідання |
У завданнях 15-16 доповніть подані початки речень (1 б.).
15. Легенда — це … (1 б.).
16. Казка — це … (1 б.).
V. ПІДСУМОК УРОКУ
Рефлексія
(Фрази записані на дошці, учні ПО черзі продовжують одну фразу за бажанням.)
- Сьогодні на уроці я зрозумів (-ла), що …
- Я думаю, що отримаю …
- Я хотів би (-ла б) …
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Прочитати казку «Фарбований Лис» І. Франка.