Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Гуцало Євген
Українська література. Конспекти уроків. 5 клас - ІІ семестр - 2016 рік
ГАРМОНІЯ ЛЮДИНИ З ПРИРОДОЮ В ОПОВІДАННІ Є. ГУЦАЛА «ЛОСЬ». ОБРАЗИ ХЛОПЧИКІВ, ЇХНЯ НЕВІДСТУПНІСТЬ У ЗАХИСТІ ГУМАННИХ ПЕРЕКОНАНЬ
Мета:
- продовжити опрацьовувати зміст оповідання;
- розвивати вміння міркувати про великий світ природи і людей у ньому; формувати активну життєву позицію в боротьбі за примноження її багатств, виробляти навички естетичного сприйняття тексту художнього твору в єдності форми і змісту;
- виховувати в учнів любов до природи.
Теорія літератури: оповідання.
Розуміти, що є справедливе,
відчувати, що є прекрасне,
бажати того, що є добре, —
така мета розумного життя.
А. Платен
ПЕРЕБІГ УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Перевірка домашнього завдання. Літературний диктант
1) Яка тема оповідання Є. Гуцала «Лось» ? (Гармонія людини і природи, добро і зло людей щодо тварин.)
2) Яка основна думка тексту? (Возвеличення людської доброти, здатності прийти на допомогу, не покинути в біді тварину.)
3) Розповідь про лося, його походження, почуття, страхи, опис місцевості — це експозиція чи зав'язка? (Це експозиція)
4) Який момент є зав'язкою твору? (Це той випадок, коли лось провалився в ополонку.)
5) На кого були схожі брати? (На грибів-підберезників)
6) Що побачив молодший брат, коли подивився на річку? (Йому здалося, що в річці собака.)
7) Якими епітетами характеризує вдачу старшого? (Був розсудливий та відважний)
8) Як лось поводиться в цій ситуації? (Він не боявся людей, наче розумів, що його хочуть урятувати)
9) Як хлопцям удалося врятували тварину? (Прорубали канал у кризі, яким лось вийшов на берег)
10) Як було на душі у хлопчиків, коли врятували лося? (Вони безпорадно усміхалися, їм хотілося підійти до нього ближче, але не наважувалися.)
11) Постріл Шпичака у звіра, загибель лося — це кульмінація чи розв'язка? (Це кульмінація твору)
12) Що обіцяв Шпичак дітям за їхнє мовчання? (Роги лося)
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1. Слово вчителя
Людина — господар, володар чи друг природи? Це питання ми розглянемо на сьогоднішньому уроці.
2. Робота з епіграфом
(Учитель читає вголос епіграф уроку, коментує його, залучає до бесіди учнів.)
✵ Як ви розумієте слова німецького поета та драматурга А. Платена? (Людина повинна жити за нормами моралі, поважати інших, цінувати все навколишнє.)
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
(Учні записують у зошити тему уроку, епіграф.)
V. ОПРАЦЮВАННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Опрацювання питань з теорії літератури
Твір, який ми вивчаємо, за жанром — оповідання.
Оповідання — це невеликий за обсягом прозовий художній твір, у якому розповідається про одну-дві події в житті людини або кількох людей.
Особливості оповідання:
- зображення переважно однієї події із життя головного героя;
- розповідний спосіб викладу;
- нетривалий час дії;
- три-чотири основні дійові особи;
- стислість описів і розповіді про події та персонажів;
- прозова форма;
- невеликий обсяг.
Доведіть, що твір Є. Гуцала «Лось» — оповідання.
(Твір невеликий за обсягом, написаний прозовою мовою. У ньому невелика кількість героїв — лось, два брати, дядько Шпичак. Зображена невелика кількість подій — небезпека лося, хлопці рятують звіра, порятунок і вбивство. Час дії нетривалий. Описи й розповіді про події та персонажів стислі. Наявний сюжет з усіма основними елементами.)
2. Робота з текстом
Заповнення таблиці.
Художні засоби |
Приклади |
Роль |
епітети |
Випечене обличчя; низькорослий кущ (роги) |
яскраво характеризують образи, предмети |
метафора |
Залужжя в сріблистому серпанку; вітерець гойднув сухим бадиллям |
створює образ, підкреслює головну думку |
порівняння |
Обидва схожі, як гриб- підберезник; роги, як незвичайний кущик; роги, як чудернацький кущик; лице почервоніло, наче кров |
виділення якоїсь особливості явища, предмета чи факту |
питальні та окличні речення |
Ти теж хочеш провалитися? Роги віддам! |
впливають на силу емоцій |
повтори |
Роги |
звертають увагу на вислів |
зменшувально-пестливі слова |
Стежечка |
передає лагідність, співчуття |
3. Характеристика хлопчиків-братів
Орієнтовний план до характеристики хлопчиків
1) Хлопчики — рятівники лося.
2) Портрет, зовнішність героїв.
3) Риси характеру: а) доброта, чуйність; б) співчутливість, в) гуманізм, відвертість.
4. Інші риси: а) любов до тварин; б) уміння поводитися в небезпечній ситуації; в) ненависть до рідного дядька.
5) Прагнення хлопчиків перемогти зло добром.
4. Розшифруйте фразу
Відповідь. Природа — вічний зразок мистецтва, а найвизначніший та благородніший предмет у природі — людина.
— Яка людина з оповідання «Лось» зовсім не достойна таких
слів? (Шпичак)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
1. Рефлексія
(Фрази записані на дошці, учні по черзі продовжують одну фразу за бажанням.)
- Сьогодні на уроці я зрозумів (-ла), що …
- Я думаю, що сила літератури в тому, що …
- На уроці мені найбільше запам'яталося …
2. Слово вчителя
Наступного уроку ми продовжимо опрацьовувати цей твір. Будемо вчитися «розуміти, що є справедливе, відчувати, що є прекрасне, бажати того, що є добре», бо «така мета розумного життя».
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Відповісти на запитання підручника.