Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали

Українська література 5 клас - Розробки уроків - 2013 рік

Контрольна робота № 4 (тестові завдання). Рідна Україна. Світ природи

Мета: перевірити набуті учнями знання, розвивати усвідомлення образного бачення світу як важливого чинника розвитку творчих здібностей людини; формувати бажання максимальної самореалізації в житті, виховувати любов до природи.

Тип уроку: урок контролю навчальних досягнень.

Засоби навчання: тестові завдання.

Перебіг уроку

I. Організаційний момент.

II. Повідомлення мети перевірки та способів її проведення.



III. Самостійне виконання учнями завдань.

ВАРІАНТ 1

Початковий рівень

1. У кажіть автора рядків:

Не бував ти у наших краях!

Там степи, там могили, як гори.

Там же небо — блакитні простори…

А веснянії ночі в гаях!..

А Тарас Шевченко;

Б Павло Тичина;

В Євген Гуцало;

Г Леся Українка.

2. Тарас Шевченко був кріпаком пана (С. Васильченко «У бур’янах». :

А Енгельгардта;

Б Дашкевича;

В Сошенка;

Г Висецького.

3. З якого твору взято подані рядки: «Ніч — велика чарівниця! / Зачарувала звіра, птицю, / Зачарувала всіх людей — / Не побачиш їх ніде».

А з вірша Є. Гуцала «Чарівники»;

Б з вірша Є. Гуцала «Зірка»;

В з вірша П. Тичини «Блакить мою душу обвіяла…»;

Г з вірша Т. Шевченка «Садок вишневий коло хати».

Середній рівень

4. Із якого твору ці слова: «За широкими морями, за лісами дрімучими, ще й за горами кам’яними в не нашій далекій стороні був колись веселий край, розкішний і багатий, заворожений злими людьми, заневолений двома неволями. Одна неволя панська, а друга — царська…».

А «У бур’янах». Степана Васильченка;

Б «Лось». Євгена Гуцала;

В «Повість минулих літ»;

Г «Гаї шумлять». Павла Тичини.

5. Яку пору року відобразив Тарас Шевченко в поезії «Садок вишневий коло хати».

А Весна;

Б літо;

В осінь;

Г зима.

6. Хто убив лося (оповідання Євгена Гуцала «Лось». ?

А Хлопчики-підберезники;

Б дядько Шпичак;

В лісник;

Г мисливці.

Достатній рівень

7. Поясніть, у чому художня сила поезії Тараса Шевченка «Садок вишневий коло хати».

8. Сформулюйте тему і основну думку вірша «Журавлі високі пролітають…». Євгена Гуцала.

Високий рівень

9. Складіть словесний малюнок до поезії Тараса Шевченка «Садок вишневий коло хати». використовуючи художні засоби.

ВАРІАНТ 2

Початковий рівень

1. Тарас Шевченко народився у селі (С. Васильченко «У бур’янах».

А Кирилівці;

Б Моринцях;

В Лисянці;

Г Будищі.

2. Укажіть автора рядків:

За сонцем хмаронька пливе,

Червоні поли розстилає

І сонце спатоньки зове

У синє море: покриває

Рожевою пеленою,

Мов мати дитину.

А Павло Тичина;

Б Тарас Шевченко;

В Євген Гуцало;

Г Леся Українка.

3. Укажіть автора оповідання «Лось».

А Степан Васильченко;

Б Євген Гуцало;

В Тарас Шевченко;

Г Павло Тичина.

Середній рівень

4. Укажіть твір, з якого взято подані рядки, і прізвище його автора:

Ллється чисте срібло з відер

На маки й калину,

На заквітчану у місяць

Срібну Україну.

А «Гаї шумлять». П. Тичини;

Б «За сонцем хмаронька пливе». Т. Шевченка;

В «Зірка». Є. Гуцала;

Г «Садок вишневий коло хати». Т. Шевченка.

5. Хто з персонажів оповідання Є. Гуцала «Лось». «… Вжахано відчув, що дедалі глибше занурюється у льодяну кашу. Він ще раз конвульсивно здригнувся всім тілом, вкладаючи всю свою силу і весь свій відчай у той рух, але провалився ще глибше…».

А Дядько Шпичак;

Б лось;

В один із хлопчиків-підберезників;

Г мисливець.

6. З ким Т. Шевченко порівнює туман (поезія «За сонцем хмаронька пливе». ?

А з молоком;

Б з рожевою пеленою;

В з морем;

Г з ворогом.

Достатній рівень

7. Які настрої і за допомогою яких засобів відтворює настрій Тарас Шевченко в поезії «За сонцем хмаронька пливе».

8. Доведіть, що твір Євгена Гуцала «Лось». — оповідання.

Високий рівень

9. Використовуючи художні засоби з поезії Павла Тичини, складіть твір-мініатюру на тему «Мій рідний край».



IV. Підсумки.

Відповіді вчителя на запитання учнів.



V. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.

— Підготувати цікаву інформацію про життя Максима Рильського.