Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література 5 клас: Плани-конспекти уроків - Паращич В. В 2009
І. Франко, «Фарбований Лис» поглиблено
Всі публікації щодо:
Франко Іван
Тема. І. Франко, «Фарбований Лис».
Мета: допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст казки; розвивати навички складання плану тексту, визначення головних та другорядних героїв, теми та головної думки твору; виховувати усвідомлене позитивне ставлення до доброго й красивого в житті та негативне ставлення до зла, хвалькуватості, нечесності.
Тип уроку: формування і вдосконалення вмінь та навичок.
Обладнання: портрет письменника; ілюстрації до твору.
Теорія літератури: літературна казка, її ознаки; тема та головна думка твору.
ХІД УРОКУ
І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Повідомлення теми й мети уроку.
ІІ. «ПОЕТИЧНА ХВИЛИНКА»
Варіант учителя.
Казочка
Читає наша Галочка;
Тихенько будьте, цить,
Хай казочка прочитана
Весь час у нас гостить.
Погляньте: в Галки на плечі
Принишк вже й котик Гриць,
Вслухається у низки спів,
У шепіт таємниць.
Тихесенько, не гомоніть,
Щоб казка чарівна
Сполоханим метеликом
Не пурхнула з вікна.
А казочка закликує
В невидані світи
Веселками устелені…
Ходім мерщій туди.
(Н. Мудрик-Мриц)
Можливий коментар учня.
Казковий світ — чарівний і неповторний. Мандрувати його стежками завжди цікаво й повчально. Казка вимагає особливої атмосфери, тому вона — символ домашнього затишку, родинної злагоди. Ці почуття добре втілені в поетичних рядках, і в цьому їх привабливість.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання.
а) Виразне читання, переказ улюблених уривків із казки «Фарбований Лис»;
б) огляд ілюстрацій.
IV. ФОРМУВАННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
1. Слово вчителя.
Щоб навчитися добре переказувати твір треба скласти його план. Для цього твір (у даному випадку казка) ділиться на логічні частини (це можуть бути розділи), і до них добираються заголовки.
2. Робота над текстом.
Колективне складання плану, обговорення його пунктів і запис остаточного варіанту.
Орієнтовний план.
1. Найспритніший серед звірів мисливець.
2. Похвальба Лиса Микити.
3. Міські пси помітили чужинця.
4. У діжі з олійною фарбою.
5. Дивний і страшний вигляд Лиса.
6. Переляк Вовчика-братика.
7. Цар звірів Остромисл.
8. Справедливе царювання.
9. Сумний кінець.
(Пункти плану мають бути короткі, різноманітні, відбивати зміст частин (мікротеми). Це можуть бути називні, спонукальні, розповідні, питальні речення, вислови із твору. Бажано, щоб одні й ті ж слова та спільнокореневі не повторювалися підряд (часто).
3. Слово вчителя.
У творах художньої літератури діють герої (персонажі). Їх може бути більше або менше, але про одного-двох героїв, як правило, розповідається докладніше. Описуються їхні вчинки, стосунки з іншими дійовими особами.
Головні персонажі (дійові особи, герої) — це ті, які стоять у центрі твору, характер, дії і вчинки яких змальовуються найдокладніше.
Інші персонажі, які допомагають глибше розкрити характери головних героїв, тему та ідею твору, називаються другорядними. (Запис до літературознавчого словничка.)
4. Заповніть таблицю:
Головні герої казки |
Другорядні герої казки |
Лис Микита |
Вовчик-братик, мавпа Фрузя, Ведмідь, Кабан, Олень та ін. звірі |
5. Характеристика головного героя — Лиса.
Назвіть позитивні та негативні риси Лиса, з’ясуйте, які з них переважають, доведіть свої думки прикладами з тексту.
6. Слово вчителя.
Пишучи казку про звірів, письменник перш за все мав на увазі людей — їх хороші риси характеру й вади та недоліки. Сміючись з хитрого, зарозумілого Лиса, який постраждав від власного обману, І. Франко висміює тим самим користолюбних, нечесних, хвалькуватих людей. Це називається алегорією.
Алегорія — це іносказання, коли під образами тварин, речей, рослин за подібністю маються на увазі люди з їхніми гарними рисами характеру та вадами. Абстрактне поняття яскраво передається за допомогою конкретного образу.
Те, про що написаний твір, називається темою. Головна думка (ідея) — те, що утверджується, схвалюється чи засуджується у творі.
(Запис до літературознавчого словничка.)
7. «Мозкова атака».
Визначте тему та ідею казки «Фарбований Лис».
Очікувані відповіді.
Тема — зображення історії хитрого Лиса, який постраждав через свій обман.
Ідея — засудження користолюбства, нечесності, висміювання пихатості та зарозумілості людей, схожих на Лиса Микиту.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
1. Рольова гра.
Олесь Кмітливець обирає серед учнів прокурора і адвоката. Прокурор складає звинувачувальну промову, а адвокат промову на захист Лиса. Учні класу виступають у ролі присяжних.
2. Головоломка.
Козак Мамай пропонує вам шахову головоломку. Ходом шахового коня прочитайте прислів’я, які відображають головну думку казки І. Франка.
Відповідь. Не микайся, Грицю, на дурницю, бо дурниця боком вилізе.
Відповідь. Не лізь туди, куди твоя голова не лізе.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготувати інсценівки за казкою І. Франка «Фарбований Лис»; підготувати «поетичну хвилинку».
VII. ПІДСУМОК