Українська література 5 клас: Плани-конспекти уроків - Паращич В. В 2009

Тематичне оцінювання з розділу «Слово давнє і сьогочасне» (II частина)

Всі публікації щодо:
Дидактичні матеріали

Тема. Тематичне оцінювання з розділу «Слово давнє і сьогочасне» (II частина).

Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок з метою їхньої корекції; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, логічне та асоціативне мислення школярів.

Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь та навичок.

Обладнання: тестові завдання.

Теорія літератури: пейзаж, колискові пісні, пестливі слова, порівняння, літературний портрет.

ХІД УРОКУ

I. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Повідомлення теми й мети уроку.

ІІ. ІНСТРУКТАЖ ДО НАПИСАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

ІІІ. НАПИСАННЯ ТЕСТОВОЇ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

Варіант І

I — II рівні

(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

1. Батько з оповідання А. Тесленка «Школяр» лаяв школу за те, що:

а) вчителі ставили погані оцінки його сину;

б) за навчання треба платити;

в) вчителі вимагають купляти шкільну форму й носити її.

2. Допишіть речення:

Пейзаж — це …

3. З’ясуйте, який художній засіб ужито у цих поетичних рядках:

Місяць яснесенький Промінь тихесенький Кинув до нас.

Спи ж, мій малесенький,

Пізній бо час.

III рівень

(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

1. Схарактеризуйте Миколку, героя оповідання А. Тесленка «Школяр», ввівши і його портрет.

2. Визначте головну думку оповідання М. Коцюбинського «Ялинка».

IV рівень

(Правильна, ґрунтовна відповідь — 5 балів.)

Напишіть невелику розповідь про письменника чи письменницю, життя і творчість яких вразили вас якнайбільше. Свій вибір обґрунтуйте.

Варіант II

I — II рівні

(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

1. Учитель з оповідання А. Тесленка «Школяр» подарував Миколці:

а) хорошу книжку;

б) чобітки;

в) скрипку.

2. Допишіть речення:

Портрет — це …

3. З’ясуйте, який художній засіб ужито у цих рядках:

На обидва боки від дороги, скільки скинеш оком, розстелилося поле, вкрите снігом, мов білою скатеркою.

III рівень

(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

1. Схарактеризуйте Василька з оповідання М. Коцюбинського «Ялинка», ввівши і його портрет.

2. Визначте головну думку вірша Лесі Українки «Колискова» й особливості колискових пісень як жанру.

IV рівень

(Правильна, ґрунтовна відповідь — 5 балів.)

Порівняйте школу і школярів в оповіданнях А. Тесленка «Школяр», І. Франка «Грицева шкільна наука» та сучасних.

VI. ПІДСУМОК